Alkohol se po novém vdechuje. Může vás to i zabít

Nejnovějším trendem v pití alkoholu je: nepít ho. Ne, nemluvíme o abstinenci, ale o vaporizaci. Na trhu je totiž zařízení s názvem Vapshot, které udělá z běžného pohárku alkoholu páru, a tu pak vdechnete. Alkohol se tak přes plíce dostane přímo do krevního oběhu a jeho účinky se projeví po mnohem menším množství a podstatně dříve. Opít se za méně peněz sice může znít lákavě, má to však jeden háček.

1d3c6adb383c8d194e813dd760ee_r16-9_w480_h270_gi-photo-557684

Když pijete normální, žaludek a střeva absorbují část alkoholu a játra se pak snaží rozložit ten zbývající. Když to nezvládá, alkohol se vám dostává do krve, ovlivňuje mozkovou činnost a tím v podstatě vyvolává stav opilosti. Pokud se ale rozhodnete alkohol inhalovat, jeho vliv na mozek se dostaví mnohem rychleji a hlavně silněji, protože do tohoto procesu nezasáhne žaludek ani játra. Výsledek?

Mozek nasaje alkohol podobně jako houba a ten se v něm koncentruje.  Pokud chlast nasáváte příliš rychle, stane se to samé, jako kdybyste příliš rychle pili. Avšak mnohem dříve. A to může vést až k smrti. Když totiž pijete standardním způsobem, dávicí reflex vám většinou sdělí, kdy přestat. V případě inhalování však může dojít k náhlé otravě alkoholem a pokud vám neudělají výplach žaludku, už se pravděpodobně neopijete nikdy.

thumb1_42924_4416_smoking0

Výrobci Vapshotu sice tvrdí, že v případě inhalování se tělo zbavuje alkoholu rychleji, lékaři jim ale oponují. Tvrdí, že je to jen částečná pravda, protože se alkohol ukládá v mozku. Pokud by vám otrava alkoholem nestačila, vězte, že vdechování lihovin a destilátů vám může vážně poškodit plíce, a to z jediného důvodu: jejich vdechování zabraňuje vstřebávání kyslíku. Pokud se tedy chcete opít, zůstaňte raději při klasickém způsobu požívání alkoholu. Sice utratíte více peněz, ale značně zmenšíte škodlivý vliv alkoholu na tělo.


Zanechat komentář