Víme, proč vždy na pracovním pohovoru pohoříte už v prvním kole

Víme, proč vždy na pracovním pohovoru pohoříte už v prvním kole 1

Uspět na pracovním pohovoru není jednoduché. Navíc, pokud se vícekrát po sobě setkáte s neúspěchem, jste demotivováni a začínáte o sobě pochybovat. Poučte se z nejčastějších chyb neúspěšných kandidátů, kteří se většinou nedostanou ani do druhého kola, a zvyšte svou šanci najít si dobré zaměstnání.

Nevhodné oblečení
Naškrobená bílá košile, kravata a maturitní oblek jsou ideální volbou, jedině pokud jdete na pohovor do vysoce konzervativní instituce. Pokud se ucházíte o místo ve svěží firmě, přizpůsobte tomu i svůj zevnějšek – to ale neznamená, že máte jít v křiklavém tričku a roztrhaných džínách. Zkuste polo-formální oblečení, kterým byste neměli nic zkazit.

Skákání do řeči
Toto se stává i těm nejlepším, obzvláště když jsou nervózní. Ve snaze ukázat svou připravenost a kvalitu, začnete odpovídat na otázku, kterou přijímající manažer ještě ani nestihl vyslovit. Pokud ale budete stále skákat do řeči a vaše povídání se nebude dát zastavit, s největší pravděpodobností to bude vaše poslední komunikace s danou společností.

 
Motivační klub 3_běh 2 BE

Zoufalství
Je velmi těžké zakrýt, že nutně potřebujete zaměstnání, když jste už na osmém pohovoru a finanční rezervy vám pomalu končí. Ale zase nemůžete působit ani přehnaně flegmaticky a vyvolávat dojem, že vám je ukradené jestli vás vezmou nebo ne. Projevte svůj zájem ale ne zoufalství.

„Co z toho budu mít?“
Člověka, který s vámi pohovor vede zajímá zejména to, co můžete vy přinést firmě a ne co ​​dá firma vám. Otázky ohledně platu, zaměstnaneckých benefitů a dovolené si nechte na později. Nemusíte být nedočkaví, dozvíte se vše, pokud mají o vás seriózní zájem. Tato témata můžete řešit až když o nich začne mluvit přijímající manažer a navrhne, co vám společnost může nabídnout. A na závěr, po každém pohovoru nezapomeňte poděkovat.