Začátek revoluce, v Anglii budou jezdit po silnicích robo-auta

Začátek revoluce, v Anglii budou jezdit po silnicích robo-auta 1

V Anglii se již začíná pracovat na úpravách v legislativě, která umožní potkávat na silnicích vozidla bez řidiče. Budou je řídit počítače. Příští rok by měli jezdit už po dálnicích, a v průběhu dalších tří let je budeme potkávat i na ostatních komunikacích.

Režim testování na uzavřených komunikacích a testovacích okruhů, proběhl již bez problémů. Jen chybí data z běžných provozů. A právě tohle se brzy opravdu změní. Roboauta se dostanou na zmíněné dálnice, kde budou sbírat veškerá data z běžného provozu.

Úřady chtějí posunout automatické řízení pomocí počítače dopředu.
Jsou si vědomi že to nesmí být na úkor bezpečnosti. Jedna jediná fatální chyba by mohla celý tento proces zhatit, uvrhnout zpět jen do fikce. V Anglii také ví, že tohle automobilové odvětví má mnoho rezerv a může toho strašně moc přinést.

 
workplace1

Ať už nová pracovní místa, větší bezpečnost na silnicích a jiné. V běžném provozu je mnoho fatálních nehod způsobené lidským faktorem. Například únava, nepřiměřená rychlost končící mnohdy tragicky. A právě tohle by mohl robo-řidič změnit. Na něm se ta únava neprojeví.

Navíc podle agentury Reuters, má světový trh pro robo-auta (automatická řízení), hodnotu mnoha miliard korun. A stále se rozrůstá. Celá revoluce v téhle oblasti se začala v Californii, a to zejména v Googlu. Proto mají náskok před ostatními, kteří jim však už dýchají na záda.

V současné době britští vědci z univerzit pracují na několika projektech automobilů, i automobilky mají za sebou již první robo-auta, a proto se již brzy můžeme těšit na setkání s těmito vozy v běžném provozu.