ELVIS PRESLEY − ROKENROLOVÝ MILÁČEK AMERIKY

ELVIS PRESLEY − ROKENROLOVÝ MILÁČEK AMERIKY 1

Elvis Presley byl největší rokenrolovou hvězdou 50. a 60. let minulého století. Za svůj život nazpíval množství nadčasových písní, z nichž dodnes běhají husí kůži po těle. Narodil se ve městě Tupelo ve státě Mississippi. Nepatřil do bohaté rodiny, spíše naopak. Jeho otec měl tendenci střídat zaměstnání a máma se často uchylovala k alkoholu. Přesto pociťoval velkou lásku k hudbě.

Dokázal si ze žánrů country a blues vytvořit vlastní hudební styl, a to do té doby nepoznaný rokenrol, čímž se stal jeho průkopníkem. K úspěchu mu dopomohli Sam Phillips a Tom Parker, bez kterých bychom pravděpodobně o Elvisovi nikdy neslyšeli. Po tom, co podepsal smlouvu s RCA (známou gramofonovou společností), se jakoby roztrhl pytel s jeho novými hity. Prorazil s písněmi „Heartbreak Hotel“ a ,, Do not Be Cruel „. Zahrál si ve filmu Love Me Tender, kde zazpíval song se stejným názvem. Celý svět měl možnost vidět

Když dovršil 23 let, byl přesunut do americké armády. Po dvou letech se vrátil do USA mnohem  krotější, bylo to cítit i na jeho písních ,, It ‚Now or Never „nebo ,, Can not Help Falling in Love“. Fanoušci ho nepřestávali zbožňovat, ba naopak, získal si obrovské uznání.

V 70. letech to s ním bohužel šlo z kopce. Pověst rebela úplně ztratil. Trpěl obezitou, závislostí na alkoholu a drogách. V roce 1977 podlehl srdečnímu infarktu. Dne 16. srpna bude mít výročí smrti. Stále má mnoho oblíbenců, kteří na něj nezapomenou a na Hollywoodském chodníku slávy obdarují jeho hvězdu květy.