Perverzní předkové. I takový byl sex ve starověku.

Perverzní předkové. I takový byl sex ve starověku. 1

Sex fascinuje lidi už od pradávna. Konzervativní lidé sice tvrdí, že se dostal do centra pozornosti až nedávno, nemají tak docela pravdu. Už naši předkové ve starověku a starověku se o sex zajímali nejen proto, aby mohli plodit potomky. Některým z těchto faktů prostě nebudete moci uvěřit.

Ženy se půjčovaly
Na arabském poloostrově byl v dobách před vznikem islámu zdomácnělého zvyk půjčování manželek. Důvod byl jednoduchý: pragmatismus. Manželé s nižším postavením v společenském žebříčku chtěli mít v rodině někoho s aristokratickou krví, a tak se žena nabídla, že se vyspí s někým výše postavením. Děti, které z takového zvyku vzešla, se však vždy považovali za syny či dcery manžela. V žilách jim ale kolovala krev šlechty.

 
milostneumeni_02

Orál od bohů
Nejstarší záznam o uspokojení muže ústy pochází ze starověkého Egypta a souvisí s mýtem o znovuzrození boha Osirise. Legenda říká, že když ho jeho bratr Set rozsekal na kousky, bohyně Isis se rozhodla jednotlivé části těla najít a Osirise oživit.

Naneštěstí nenašla jeho penis, a tak se rozhodla vymodelovat ho z hlíny a vdechnout do mrtvého boha nový život. Zřejmě proto nehleděli na orální uspokojování jako na něco nechutné. Pravým opakem byli Římané, kteří byli striktně proti orálu a považovali ho dokonce za odpornější než anální sex.

 
2333441

Sex bez orgasmu
Taoismus je víra, jejíž ústředním tématem je životní energie „čchi“. Jistě znáte symbol jin a jang, který symbolizuje rovnováhu mezi pozitivní a negativní energií. „Čchi“ ​​je právě pozitivní energií (jin) a taoisté věřili, že když ji člověk vyčerpá, zemře. Nejvíce „jang“ prý obsahuje právě mužské semeno. Tato víra tedy přivedla muže k sexu bez orgasmu.

Královská masturbace
Znáte egyptskou legendu o stvoření světa? Na začátku bylo nic, pak se objevilo vejce, ze kterého se vylíhl bůh Atum. A co udělal jako první? Masturbuvoal, az jeho semene vzešla rasa bohů. Právě proto musel jednou ročně faraon masturbovat před svědky, aby pomohl Atum udržet životodárnou sílu řeky Nil.

 
2333443

Hračky
Nejstarší sexuální hračka je z kamene a její stáří se odhaduje na 26 tisíc let. Zápisy o používání takových předmětů pocházejí iz Egypta, Řecka či Říma. Vyráběly se ze dřeva a obalovaly kůží, aby co nejvíce připomínaly skutečný penis.

Homosexualita
Na homosexuálů se zejména ve starověku hledělo jinak než dnes. Například v antickém Řecku šlo o relativně běžnou věc, pokud neubírala chlapovi na mužnosti. Silný muž mohl být homosexuálem, pokud v sexu nepůsobil jako „žena“.

Povinná prostituce
Řecký historik Herodotos toho o Asyřané napsal poměrně hodně. Obšírně se věnoval i prostituci. V Asýrii byla například pro všechny dospělé svobodné ženy prostituce povinná. Asyřané věřili, že pokud chce žena získat požehnání bohyně Ištar, musí mít v jejím chrámu sex s cizím mužem.

 
indie050

Zoofilie
První zmínka o sexu se zvířaty se našla vyryta do kosti, jejíž stáří se dohaduje na 25 tisíc let. Je na ní zobrazena lvice, která líže pohlavní úd . Další zmínka pochází z Apeninského poloostrova. Na jeskynní malbě ze sedmého století před Kristem je zobrazen muž, který obcuje s oslem. No a nakonec, podle Hérodota měli egyptští lovci sex se samicemi krokodýlů předtím, než je zabili.