Vstupenky na Zámek ve Versailles: komentovaná prohlídka s prioritním vstupem + zahrady a panství

Vstupenky na Zámek ve Versailles: komentovaná prohlídka s prioritním vstupem + zahrady a panství 1

Seznamte se s fascinujícím světem dvorského života v paláci ve Versailles, na zážitkové prohlídce trvající 90 minut. Tento historický komplex, který hrdě stojí jako symbol absolutistické monarchie ve Francii, vám odhalí své tajemství za doprovodu odborného průvodce. Tento průvodce bude nejen znalec historie a architektury, ale také skvělý vypravěč, schopný vás přenést zpět v čase do doby Ludvíka XIV., Marie Antoinetty a dalších významných postav francouzské historie.

Naše prohlídka zahrnuje přednostní vstup, takže se nemusíte starat o to, že byste čekali v dlouhých frontách. Místo toho budete mít více času obdivovat krásu tohoto místa a nasávat atmosféru plnou historie a kultury. Naše skupina bude malá, maximálně 20 účastníků, takže naše prohlídka nebude masová a budete mít dostatek příležitostí klást průvodci otázky.

Prohlídka začíná na úpatí jezdecké sochy krále Ludvíka XIV. v samotném srdci Versailles. Odtud se vydáte na cestu palácovým komplexem, kde navštívíte State Apartments, Zrcadlovou síň a další místnosti, které jsou důležité pro historii paláce. Během prohlídky se dozvíte o historii každé místnosti, o architektonických stylech, o dobovém životě na dvoře a samozřejmě o králích, královnách a dvorních intrikách.

Po skončení prohlídky s průvodcem budete mít možnost zůstat déle a plně využít svého cestovního pasu, abyste strávili volný čas v zahradách, parku o rozloze 2 000 akrů (809 hektarů) plném fontán, soch a klasických formálních zahradních zahrad.

Pokud máte chuť na další palácový průzkum, můžete si pronajmout golfový vozík, abyste prozkoumali panství a zahrady, nebo naskočte na malý vlak a vydejte se do Trianonů a navštivte královnin Hamlet! Tyto možnosti nejsou zahrnuty v ceně letenky, ale mohou být zakoupeny na místě za malý příplatek.

Nezapomeňte, že je nutné dorazit na místo setkání nejméně 15 minut před časem odjezdu. Ukažte svému průvodci svou vstupenku v mobilu spolu s platným průkazem totožnosti. Pokud přijdete pozdě, bohužel se na prohlídku nedostanete a za vstupenku se nevrací peníze a ani se nedá změnit termín.

Připravte se na zážitek, který vám zprostředkuje dobře informovaný průvodce a nabídne vám nezapomenutelný pohled na jedno z nejkrásnějších míst na světě.