Audi R8 GT4: nový závodní speciál pro nadšence motosportu

Audi R8 GT4: nový závodní speciál pro nadšence motosportu 1

Amatérský závodníci se mohou těšit na nový závodní speciál od Audi. Divize Audi Sport GmbH totiž oznámila nové Audi R8 LMS GT4.

Tento nový model Le Mans (LMS) byl poprvé představen v New Yorku dne 11. dubna. Byl navržen a zkonstruován tak, aby splňoval výkonnostní parametry, které byly poprvé zavedeny v soutěži GT4 European Series. Jde o kolekci soutěží konajících se od roku 2007 určených pro amatérské závodníky.

Audi R8 LMS GT4 s pohonem zadních kol je založeno na Audi R8 Coupe se kterým sdílí až 60% svých komponentů. Šasi Audi Space Frame (ASF) obklopuje lehká, z hliníkových a kompozitních materiálů vyrobená karoserie. Jako pohonná jednotka slouží V-10 motor s objemem 5,2 litru, který dokáže generovat až 495 koní a 560 Nm točivého momentu. O přesné řazení se stará sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou (s lopatkovými řadiči). Maximální rychlost činí 250 km/h. a zrychlení z nuly na 100 km/h. za méně než 4 sekundy.

Lehčí, rychlejší a silnější: Nové Audi R8 V10 Plus

K dosažení prvotřídní bezpečnosti bylo integrováno několik ochranných prvků. Pilota chrání ocelová bezpečnostní klec (připevněna k podvozku vozidla na šesti místech), bezpečnostní sítě, nárazová pěna vyplňující dveře či bezpečnostní sedadla PS3 se šest bodovými bezpečnostními pásy a hasicí systém.

Kokpit byl navržen způsobem, aby byla zajištěna dokonalá interakce mezi řidičem a automobilem. Většina ovládacích prvků se přesunula na volant, přičemž středový displej obsahuje pouze relevantní ukazatele o výkonnosti.

Kupé GT4 nahrazuje Audi R8 LMS GT3 (představené v roce 2009) a model RS LMS z minulého roku, který byl určen pro závodní kategorie GT3 a TCR. Série GT4 rozšiřuje své celosvětové působení na Austrálii, Asii a Severní Ameriku. Audi R8 LMS GT4 bude možné poprvé vidět na akci Nürburgring 24 Hours, která se bude konat od 25. do 28. května.

Přestože nikdo neví, za jakou částku se bude Audi R8 LMS GT4 prodávat, odhadovaná cena je od 200 000 do 250 000 USD. První vozy budou k dispozici v průběhu tohoto roku.