Jak efektivně vyhledávat letenky přes Skyscanner

Jak efektivně vyhledávat letenky přes Skyscanner 1

Mnohdy vysoká cena letenek bývá tou největší překážkou pro naše cestování. Abyste však na svém cestování ušetřili, měli byste znát ty správné vyhledávače a nejlepší triky pro vyhledávání letenek.

Vyhledávání letenek přes Skyscanner je skutečně velmi snadné. Jednoduše zadáte odkud a kam chcete letět a v jakém termínu. Poté, co vám Skyscanner vyhledá lety od všech poskytovatelů, můžete si lety srovnat od nejlevnějších nebo nejrychlejších. V levém sloupečku si můžete zvolit přímé lety nebo lety s mezipřistáním. Skyscanner vám totiž dokáže vyhledat ty nejvýhodnější lety, které obvykle bývají s jedním či dvěma mezipřistáními. Stejně tak vám může nabídnout i možnost výběru z více letišť či jejich kombinaci, což bývá obvykle výhodnější.  

Pro vyhledání letenek využijte tento vyhledavač

Skyscanner je přehledný, jednoduchý a dokáže vám vyhledat ty nejvýhodnější letenky. Skyscanner totiž zkontrolujte dostupnost hned u několika leteckých společností a vám ihned nabídne nejlepší dostupné letenky. Pokud jste ještě nevyhledávali letenky přes Skyscanner, určitě je dobré znát, jak tento vyhledávač funguje a jak zde letenky efektivně vyhledávat.

Vyzkoušejte funkci „nejlevnější měsíc“
Pokud jste flexibilní a nemáte jasně dané konkrétní datum, zvolte funkci nejlevnější měsíc. Tato funkce vám najde, ve kterých dnech jsou letenky do vaší destinace nejlevnější. Při vyhledávání nevolte konkrétní datum, ale zvolte „Celý měsíc“ a vyberte si měsíc, ve kterém chcete letět.

Jak efektivně vyhledávat letenky přes Skyscanner 2

Pokud navíc zvolíte možnost „Nejlevnější měsíc“, Skyscanner vám najde, ve kterém měsíci v roce jsou letenky nejlevnější. Hledejte letenky nejen z Prahy, ale i třeba z Vídně, Katowic nebo Berlína. Můžete zadat i odlet z Německa, Rakouska, Slovenska atd. Často jsou letenky z těchto letišť výrazně levnější.

Pokud si chcete zajistit co možná nejlevnější letenky, určitě se vyplatí pravidelně hlídat ceny a letenky nekupovat hned, pokud je nesháníte na poslední chvíli. Ceny letenek se mění a s tím vám také může pomoci Skyscanner, který nabízí možnost nechávat si zasílat upozornění na cenu. Můžete si například nastavit, aby vám přišlo upozornění, až cena klesnou pod určitou částku.

Kdy je nejlepší letenky nakupovat. Dle naší zkušeností můžete koupit letenky 5 měsíců předem levněji než bude stát následně měsíc před odletem. Pokud ale v nějakém termínu udělá některá letecká společnost akci, tak můžete letět podstatně levněji. Statisticky nejlevnější nákup pro letenky je 2-4 měsíce předem.

Jak efektivně vyhledávat letenky přes Skyscanner 3

Pokud jste si už svůj let vybrali, pak vás Skyscanner přímo přesměruje na stránky oficiálního prodejce letenek.

Jak efektivně vyhledávat letenky přes Skyscanner 4

Skyscanner je skvělým srovnávačem letenek i pro ty, kteří nemají jasný cíl cesty. Stačí zadat do cíle destinace “kamkoli” a rázem máte před sebou nejvýhodnější letenky do různých destinací. Nejlepší na tom všem je, že nemusíte hledat letenky u jednotlivých společností, Skyscanner tuhle práce udělá za vás. Stačí vyhledat letenky přes tento odkaz