Bugatti prodalo první Chiron včetně jedinečného konceptu Vision Gran Turismo. Z té ceny se vám zatočí hlava!

Bugatti prodalo první Chiron včetně jedinečného konceptu Vision Gran Turismo. Z té ceny se vám zatočí hlava! 1

Bugatti se rozhodlo prodat svůj jedinečný koncept Vision Gran Turismo. Součástí prodeje byl i Bugatti Chiron, který měl světovou premiéru na letošním březnovém autosalonu v Ženevě. Podívejte se, kdo se stal majitelem tohoto unikátního automobilu a konceptu.

Majitelem unikátního konceptu Vision Gran Turismo a Bugatti Chiron se nestal nikdo jiný, než saúdský princ Bader bin Saud, který je koupil dosud za nezveřejněnou cenu. Vzhledem k tomu, že se cena Bugatti Chiron bez jakýchkoliv příplatků pohybuje okolo 2,5 milionu Eur, odhadovaná částka za celkovou koupi, dosahuje výšky přibližně 7,6 milionu Eur. Za tuto astronomickou cenu dostane saúdský princ nejen unikátní a funkční koncept Vision Gran Turismo, ale i první kus Bugatti Chiron vůbec. Ostatní multimilionáři figurující na seznamu objednaného automobilu, si na svůj nadupaný Chiron budou muset počkat ještě do podzimu.

Princ si touto koupí vysloužil prvenství a bude si tak moci vychutnat osmilitrový 16-válec s neuvěřitelným výkonem 1500 koní (1103 kW) a s točivým momentem 1500 Nm. Navíc motor spojuje sedmistupňová automatická převodovka DSG se čtyřkolovým pohonem. Co víc si pro dynamickou jízdu přát?

Přestože cena dlouho očekávaného Bugatti Chiron je pro běžného smrtelníka nehorázná, automobilka Bugatti od zahájení prodeje zaregistrovala okolo 200 závazných objednávek. To už je slušná hromádka peněz, však? Chiron oproti svému předchůdci Bugatti Veyron, disponuje lepšími rychlostními parametry. Z nuly zrychlí na 100 km/h za neuvěřitelných 2,5 sekundy a na 200 km/h zrychlí z nuly za krásných 6,5 sekundy. Maximální rychlost automobilka omezila na 420 km/h, přičemž když pořádně dupnete na plyn, se můžete dostat až na 435 km/h. Pokochejte se pohledem na toto krásné, nadupané sportovní žihadlo.