ELEKTRICKÉ AUTO ZA VÍCE NEŽ 11.985.000,-

ELEKTRICKÉ AUTO ZA VÍCE NEŽ 11.985.000,- 1
Pár dní dozadu představila Nvidia svůj nový super čip Tegra X1. Tentoc čip je poprvé použit ve vozidle s názvem Renovo Coupe, jehož parametry konkurují i ​​Tesle P85D.

Brutálních 500 koní , které dostanou Renovo na rychlost 100 km / h za méně než 3,5 sekundy, jsou parametry, kterými se nemůže pyšnit ledajaké auto. Je lehké, kompaktní a ovládá ho nový software pro motorová vozidla od Nvidia. V Renove najdete přes 1000 senzorů a 80, které neustále monitorují celé vozidlo. Nvidia se drží jednoduchého hesla: „Naše vize je, aby bylo auto tak personalizované, jak je váš iPhone, tablet nebo váš set-top-box“.

Renovo mělo pouze 3 týdny na to , aby integrovalo nový řídicí software (platforma Drive CX ) do svého super žihadla. Musím se však přiznat, že dotykový dashboard mi záhadně připomíná jednoho konkurenta , zda uhádnete, jehož mám na mysli. Přesto je jeho design takový, jak se od elektromobilu této cenové kategorie očekává – krásný a futuristický .

TN-298813_NVIDIA_DRIVE_CX-web

Přístrojový panel je brutálně promakaný. Můžete si na něm nechat zobrazit navigaci  nebo závodní dráhu , po které se právě přeháníte.

 

nvidia-drive-cx-180932

Stisknutím jediného knoflíku se přístrojová deska spojí do jedné. 11,6 palcový dotykový monitor  nabízí „revoluční“ možnosti obsluhy hudby, navigace, topení a klimatu.