Existuje nejnebezpečnější kniha světa – Necronomicon?

Existuje nejnebezpečnější kniha světa - Necronomicon? 1

Možná jste už o této knize slyšeli, možná ještě ne, ale kniha Necronomicon vyvolává ve světě mnohé kontroverze. Necronomicon je v překladu Kniha mrtvých, a je to jakýsi spis nejtemnější černé magie, pomocí které se dají otevřít brány do pekla.

 
tumblr_mru6ghDvBZ1qi5cmlo1_1280

Podle spisovatele, který se o ní zmínil jako první, jde jen o jeho výmysl, množství lidí však věří tomu, že jde o skutečnou knihu. Jak to vlastně s touto knihou je, jde opravdu o nebezpečné dílo nebo to je celé jen fikce?

 
revamped-necronomicon-img-2-e1351824945646

Necronomicon – reálná kniha nebo fikce?
O tajemné knize Necronomicon se poprvé zmínil ve své povídce americký spisovatel Howard Phillips Lovecraft. Autorem Knihy mrtvých měl být jakýsi šílený Arab jménem Abdul Alhazred, který ji napsal díky prastarým svitkem.

Ty našel pod ruinami města v poušti Roba Al-Khaliyeh, a kniha Necronomicon je vlastně jen přepisem těchto prastarých textů. Záznamy na svitcích obsahují popisy šílených a zvrácených světů s magickými návody jak do těchto dimenzí otevřít brány.

Autory prastarých textů mají být dávní bohové, a sepsáním Necronomiconu chtěl Abdul Alhazred posunout dalším generacím lidí svědectví jak se dá zajistit návrat jakési poražené rasy Prastarých do našeho světa. Spisovatel Howard Lovecraft se však sám přiznal, že celé si to ve své povídce jen vymyslel.

Vypovídá o tom část dopisu ze dne 9. května 1933, který napsal svému příteli Robertu Bloch, kde se píše: „K oné zakázané knize musím přiznat, že většina z toho je čistou imaginací. Nikdy neexistoval žádný Abdul Alhazred či Necronomicon, sám jsem tato jména vymyslel.“

Tisíce fanoušků však posílali Lovecraftovi dopisy, ve kterých mu píší, že je Kniha mrtvých pronásleduje ve snech, a některé rituály z knihy opravdu vyzkoušeli. Necronomicon však zpopularizovali i další američtí spisovatelé – Clark Ashton a August Derleth, kteří o této knize ve svých dílech píší, jako kdyby byla pravá. Jak to tedy vlastně je?

 
The_Necronomicon___by_YogDisciple

Nový Necronomicon
O více než půlstoletí později od povídky Lovecrafta, v níž se poprvé zmínil o Knize mrtvých, vychází v roce 1977 v americkém nakladatelství Avon Books Necronomicon, jehož autorem je muž jménem Simon. O tomto autorovi není nic víc známo, o jeho identitě se nevyjadřoval ani Avon Books.

Na přebalu knihy je však psáno varování: „Toto je potenciálně nejnebezpečnější zakázána kniha známá v západním světě.“ Jak to bylo myšleno, neznámo, ale byl to nepochybně výborný reklamní tah, protože i přes varování se prodalo více než 80 tisíc výtisků.

Simonova kniha vyvolala v odborné veřejnosti řadu sporů, protože vychází hlavně ze sumerské a babylonské mytologie.
I když převzala mnoho indicií od Lovecrafta, mnozí spisovatelé ji nepovažují za skutečný překlad pravého Necronomiconu.

 
7ea360ffb5797847483cbf2da94c9dc5-d6e8njv

Jak však vypadá pravý Necronomicon?
Je v něm napsáno něco podobného jako psal Howard Lovecraft? V roce 1978 se ke knize Necronomicon vyjádřil Američan jménem John Todd, který v baptistickém kostele v americkém Marylandu řekl, že pravou knihu Necronomicon viděl na vlastní oči, a stojí za ní Ilumináti, kteří se snaží převzít vládu nad celým světem.

A prý právě k tomuto cíli využívají knihu Necronomicon, díky čemuž praktikují magii, o které se v ní píše. Několik lidí však tvrdí, že Necronomicon od Simona je skutečně pravý, protože magické rituály, o nichž se v knize píše mohli lidé vyzkoušet, a mnozí tak i skutečně učinili, a děly se prý velmi podivné jevy.

Americký spisovatel Daniel Harms o Simonová Nerconomicone říká: „Centrální myšlenkou Necronomiconu je hlavně to, jak otevřít brány do pekla nebo alespoň do realit peklu podobných.“ Kvůli magickým rituálem, kteří mnozí lidé vyzkoušeli podle návodů z knihy Necronomicon, již zemřelo mnoho z nich.

 
il_fullxfull.333346369

Dokázal to například sedmnáctiletý Američan Roderrick Ferrell v roce 1996, který zabil Richarda Wendorf a jeho manželku Naomi za účasti jejich šestnáctileté dcery. Ta se Ferrellem nechala zlákat do jeho zvráceného kultu, se kterým chtěl otevřít brány do pekla, k tomu však potřeboval zabít velké množství lidí.

Podobné rituály se odehrály v celém západem světě během 90. let minulého století, díky čemuž zbytečně zemřeli další lidé. Zda byla kniha Necronomicon jen příčinou nebo následkem takových vražedných rituálů je sporné, faktem však zůstává, že existence této knihy vyvolala ve světě množství zla. Dokáže nějaká kniha, i kdyby byla opravdu pravá, rozpoutat na zemi skutečné peklo?