FRANCOUZKY A JEJICH VROZENÁ ELEGANCE: CO SE OD NICH MŮŽEME NAUČIT O PARFÉMECH? (2. ČÁST)

FRANCOUZKY A JEJICH VROZENÁ ELEGANCE: CO SE OD NICH MŮŽEME NAUČIT O PARFÉMECH? (2. ČÁST) 1

Francouzky a jejich životní styl jsou zejména v módě považovány za symbol elegance a dokonalosti. V předchozí části jsme si řekli o prvních dvou tricích, které si můžeme půjčit od francouzských žen. I v této části máme pro vás několik rad, jak postupovat při výběru parfému.

Žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost.

Coco Chanel

Věnujte pozornost tomu, jak se parfém rozvíjí

Francouzky velmi dobře vědí, jak používat svůj parfém – když vejdou do místnosti, vytvoří za sebou příjemný, nenásilný závan vůně. Chcete přece působit záhadně, tajemně, chcete, aby se lidé ptali „kdo je ta žena?“ Poté, co opustíte místnost. Nikdo přece nechce udusit své okolí nepříjemným vonným oparem!

Při aplikaci eau de parfum vám stačí jedno-dva stříknutí, při eau de toilette by vám měly vystačit tři až čtyři. Takto vytvoříte jemný a nenásilný závan vůně. Chcete-li v určitých intimních situacích docílit smyslnost, sáhněte po čistém parfému, který na pokožce vydrží mnohem déle než běžný parfém.

Nepoužívejte stejnou vůni jako vaši blízcí nebo známí

Toto by mělo být samozřejmostí! Nepoužívejte stejný parfém jako vaše máma, babička, nejlepší kamarádka, sousedka atd. Úplně nejhorší co můžete udělat, je používat stejnou vůni, jak ex vašeho partnera! Pokud se ve výběru parfému necháte ovlivnit svým okolím, svědčí to o určité nejistotě.

Francouzky si vybírají parfém tak, aby byl pro ně unikátní a jedinečný, vystihující jejich osobnost. I proto se ve francouzské společnosti považuje za faux pas, když se někoho zeptáte, jaký parfém používá. Francouzské ženy si přísně hlídají své voňavé tajemství.

Zvolte správné místo na aplikaci parfému

Je až 18 míst, kam Francouzky aplikují svůj parfém! Jde o takové části těla, jaké by vám ani ve snu nesešli na um – jsou to například vnitřní i venkovní kotníkové kosti, místo mezi prsty, pod koleny, pod každým prsem i mezi prsy, lokty, pupek, ramena a předloktí, zápěstí, celá klíční kost, místa, kde lze nahmatat puls, pod bradou, uši a ušní lalůčky, vlasy … Zdá se, že na jedno použití utratí celou lahvičku! Opak je však pravdou – používání parfému na takových rozličných místech se totiž nehodí na každodenní nošení.

Co si však od Francouzek můžete půjčit, je letmý dotyk vůně s vašimi vlasy, krkem a za ušima. Pokud vás omrzela klasická aplikace vůní, klidně můžete experimentovat s výše uvedenými částmi těla.

Tak, a teď už znáte nejdůležitější triky Francouzek a používání parfému! Bonne chance!