Legend Muhammad Ali a jeho legendární hodinky inspirované 1. světovou válkou

Legend Muhammad Ali a jeho legendární hodinky inspirované 1. světovou válkou 1

V pátek 10. 6. 2016 v Louisville ve státě Kentucky se celý svět loučil legendárním boxerem a nejúžasnějším sportovcům historie, Muhammadem Alim. Od smutné události si neustále připomínáme jeho hvězdnou kariéru, ověnčenou třemi tituly mistra světa v těžké váze. Za ní stojí 56 výher (37 x KO) a jen 5 proher. Narodil se jako chudý, zemřel jako legenda, který se do dějin zapsal i činy mimo ringu. Svět si ho bude pamatovat jako největšího sportovce, filantropa a humanistu.

S legendou jsou spojeny i zajimavé momenty.

Přesuňme se do 70. a časných 80. let, kdy byl mladý a pohledný sportovec na cestě na vrchol své boxerské kariéry. Tehdy když se zbavil svého po předcích otrockého měna Cassius Marcellus Clay a světu se představil jako Muhammad Ali.

Boxerské ringy střídal s televizními studiemi, ale své myšlenky soustředil pouze na jeho životně důležitý zápas, ve kterém šlo o titul mistra světa v těžké váze. Sny se staly skutečností a začala se přepisovat historie boxu.

Žij každý den, jako by to byl tvůj poslední. Protože jednou to tak bude.

Muhammad Ali byl mimo ringu považován za gentlemana s dobrým vkusem, Měl styl a na ulici byste si ho spletli s bankéřem z Wall Street. Nosil převážně černé nebo modré dvoudílné obleky s úzkými klopami a košile se širokými límci, které zdůrazňovaly jeho svalový objem.

Konzervativní vkus se dotkl i výběru hodinek. Jeho údajně první hodinky byly Cartier Tank, které si koupil 14. února 1976 v Portoriku šest dní před jeho 50. zápasem proti Jean-Pierre Coopmanovi. Zbytečně byste hledali diamanty a drahé kovy. Muhammad Ali si byl dobře vědom, že s podobnými hodinkami by v boji proti chudobě neobstál. Vybral si ty nejjednodušší hodinky z kolekce inspirované bojovými tanky v Anglii během první světové války. Fotografie Muhammada Aliho, na kterých mu dělají společnost hodinky Cartier Tank, jsou umístěny v galerii sídla značky Cartier v Paříži.