Máte psa? Dejte si pozor, tato jídla ho mohou zabít

Máte psa? Dejte si pozor, tato jídla ho mohou zabít 1

Když se staráte o psa, musíte dobře vědět, čímž ho můžete krmit. Na některé potraviny, které člověk bez problémů stráví, jsou totiž psi háklivé. Podívejte se, co by svému miláčkovi raději do misky dávat neměli.

Kofein
Pokud máte psa, který nemá problém vypít vám zapomenutou kávu, dávejte si pozor. Kofein totiž obsahuje stimulant známý jako denaturovaný xantin, který u psů způsobuje zvracení, nevolnost, bušení srdce a dokonce i smrt.

Mléko
Jako lidé, i psi mohou trpět intolerancí na laktózu. V takovém případě zvíře po požití mléka může zvracet, mít průjem či jiné problémy s trávením. Konzumace mléka sice život přímo neohrožuje, může však způsobit, že se pes nakazí různými chorobami.

Sýr
Podobně jako mléko, i sýry obsahují cukry a tuky, na rozklad kterých nemají psi vhodné enzymy. Po konzumaci sýru tedy mohou nastat stejné problémy, jako při pití mléka.

Cibule
Trocha cibule sice psa nezabije, při jejím nadměrném pojídání se ale u něj začnou projevovat různé zdravotní problémy. Cibule totiž může poškodit červené krvinky, takže pes bude slabší a bude se méně hýbat. V některých případech dokonce pomůže jen krevní transfúze.

 
620x1000-7401-620x1000-8cd5-vikend-s-chuti-cokolady

Čokoláda
Majitelé psů zřejmě vědí, že by jim čokoládu dávat neměli. Proč? U psů může vyvolat zvracení, dehydrataci, zimnici, srdeční arytmii, zvýšenou teplotu, záchvaty a v nejhorším případě i smrt.

Makadamiové ořechy
Specifické chemikálie, které tyto ořechy obsahují, jsou pro psy toxické. Otrava způsobuje oslabení končetin a nakonec i neschopnost chodit. Výjimkou není ani zvracení, zimnice či hypotermie.

Česnek
Psa považujte za upíra a od syrového česneku ho držte co nejdále. Způsobuje totiž slabost a neschopnost chůze. Podobně jako při pojídání cibule se může stát, že bude nezbytná krevní transfúze.

Hrozny
Není známo, proč jsou hrozny pro psy toxické. Jisté však je, že může u některých jedinců způsobit selhání ledvin. Smrt pak nastává do tří až čtyř dnů.

Avokádo
Avokádo nemá podobně jako hrozny škodlivý vliv na všechny psy. Tomu svému ho ale raději nedávejte. Může se u něj totiž projevit žaludeční nevolnost, ale i potíže s dýcháním či dokonce zavodnění plic.