Nechce se vám cvičit? Zkuste netradiční techniky hubnutí

Nechce se vám cvičit? Zkuste netradiční techniky hubnutí 1

Přes svátky si každý dopřál a nastal čas to shodit. Koláče, ryby, uzené, majonézový salát a jiné.Nechce se vám potit krev v posilovně? Vyzkoušejte na začátek tyto triky.

Přivoňte si
Zní to hloupě, ale funguje to, hoc se úplně neví přesně, proč.Přičichněte si k banánu, jablku či mátě a hned vás přejde chuť zkonzumovat půl chladničky. V Chicagu vyzkoušeli tento trik na 3000 lidech. Během delšího výzkumného období lidé, kteří si při nástupu pocitu hladu přičichli k uvedeným potravinám, opravdu zhubli – dokonce až 13 kilo. Vědci si to vysvětlují jako způsob oklamání mozku.

Větší snídaně
Třináct měsíců trval výzkum, ve kterém zúčastněným upravili jídelníček. Jejich snídaně byla výrazně větší než oběd a večeře. Pozdější jídla se naopak zmenšili, aby zůstal průměrný příjem kalorií vyrovnaný. Po více než roce shodil každý v průměru více než osm kilo!

Pohled do zrcadla
„Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit. Nevypadám já věru zle, zkrátka chlapec, jak má být.“ Zpívá se v Mrazíkovi. Mnohé z nás to při pohledu do zrcadla táhne spíše k dietám a málokoho napadne, že právě zrcadlo je klíčem. Pověste ho tak, abyste se při jídle dívali přímo na svůj obraz. Lidé, kteří tak udělali, snížili příjem jídla až o třetinu.

Méně televize
Průměrně prý strávíme před televizní obrazovkou pět hodin. Dost hodně na to, že tam dohromady nic nedávají. Pokud bychom snížili tento počet o polovinu, můžeme denně spálit až o 119 kalorií více.

Jezte složitě
Všechno je to v hlavě. Čím snadněji se člověku konzumuje, tím více toho sní. Přejděte proto na mírně sebeklamy. Zkuste jíst druhou, méně šikovnou, rukou. Vždy je tu možnost i čínských hůlek. Pořádně se naděláte, dokud se alespoň zpola nasytíte.

Víno
Pravidelné pití vína (mírně a s rozumem) nás umí připravit o několik kilo, navíc i prodlužuje život a přispívá ke zdraví. V tomto je však něžné pohlaví ve výhodě. Víno jim pomáhá hubnout rychleji než nám chlapem.

Chladnější spánek
Pořádně vyvětrat a snížit výkon ohřívače. Spánek v chladné místnosti pomáhá hubnout. Tělo se bude snažit udržet správnou teplotu a spotřebuje na to kalorie ze zásoby.

Zírá na prsa
Každý to už slyšel: deset minut zírání na prsa se ​​vyrovná půl hodině v posilovně. Koukání na ženské přednosti spouští produkci hormonu, který… Ale kdepak, je to jen pohádka pro dospělé chlapy. Pravda je, že koukání na prsa zvyšuje přísun pozitivních myšlenek, které nám mohou podle doktorky Mary Charlsonovej zvýšit šance na udržení svých předsevzetí a cílů. Ze zírání na prsa nezhubnete … ale zkusit to můžete.