PATŘÍTE MEZI LIDÍ, KTEŘÍ JEDÍ DVAKRÁT VÍCE BÍLKOVIN, JAK BY MĚLY?

PATŘÍTE MEZI LIDÍ, KTEŘÍ JEDÍ DVAKRÁT VÍCE BÍLKOVIN, JAK BY MĚLY? 1

Slovo protein je řeckého původu a v překladu znamená první. Nicméně tento význam není důvodem, proč ho mnozí lidé oblibě. Pokud by vás zajímala informace, kolik proteinu je pro lidstvo skutečně potřeba, jistě oceníte informace britské vlády.

55,5 g je podle ní ideální dávka, kterou mužské tělo potřebuje. U žen je dávka proteinu vypočtena na 45 g denně. Nejnovější informace přímo z USA varují zejména dospívajících chlapců, kteří by se podle jejich slov měli stravovat o něco zdravější, snížit příjem bílkovin a jíst více zeleniny. Naopak, dívky, které trpí anorexií nebo mají jiné potíže s přijímáním potravy, jsou na tom s hladinou proteinů skutečně špatně.

K celé záležitosti se vyjádřil i výzkum, který byl publikován v odborném časopise Cell Metabolismu, ještě v roce 2014. Díky údajům, které byly získány od více než 6000 Američanů, se dospělo k tomu, že zdravotní stav lidí mezi 50-65 rokem života je skutečně odlišný. Například ti jedinci, kteří přijali 20 a více% kalorií z bílkovin měli o 74% vyšší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu než ti, kteří konzumovali bílkoviny o něco méně.

Přesto i tyto důkazy zůstávají neprůkazné. Některé studie dokonce ukazují, že červené maso zvyšuje rakovinu tlustého střeva, zatímco ryby, kuřecí a rostlinné zdroje bílkovin jsou mnohem zdravější. Jaký na to máte názor vy?