Pět kroků k vlasům plným života

Pět kroků k vlasům plným života 1

Nyní je ten správný čas udělat něco s vlasy bez lesku a s roztřepenými konečky.

V létě na naše vlasy nepříznivě ovlivňuje nejen UV a sluneční záření, ale také sůl a chlorovaná voda.Přetěžovány vlasy mohou mít velmi poškozenou nejen vnitřní, ale i vnější strukturu, což má za následek jejich hrubost, mdlost, ztrátu pružnosti, nepoddajnost a oslabení.

Na kvalitu a strukturu vlasů však působí kromě letních nástrah i nadměrná vlhkost, barvení, zesvětlování, trvalá nebo narovnávání. Poradíme vám, jak docílit krásné a lesklé vlasy během celého roku.

1. Dopřejte si stravu bohatou na vitamíny A, B a zinek

Vitamín A pomáhá redukovat činnost mazových žláz, vitamin B omezuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů a hlavně poskytuje ochranu před UV zářením.

Zinek vlasy posiluje a brání jejich vysoušení. Vitamíny bychom měli zařadit do našeho každodenního jídelníčku. Vitamín A je obsažen například v mléce, sýrech, brokolici, mrkvi, zelí, broskvích, meruňkách, mase či rybách. Vitamín B v pivovarských kvasnicích, rýži, vaječném žloutku a obilovinách.

 Zinek je obsažen v hovězím a vepřovém mase, vejcích, ústřice, sýru, fazolích, dýňových semínkách a ořechách. Vitamíny a minerály posilují vlasové kořínky.

Pozor, káva stimuluje produkci mazu u kořínků vlasů, který bohužel vede ke zvýšené tvorbě lupů. Nikotin a alkohol by v plánu pro dosažení krásných vlasů určitě neměli figurovat.

2. Vlasy potřebují výživu

Vlasy se vám jistě odvděčí, pokud jim nezapomenete dopřát při každém mytí kondicionér a minimálně jednou v týdnu masku či zábal. Získají tak výživu a hydrataci, prokrví se vlasová pokožka a oživí se vlasové cibulky.

Kondicionéry udrží vlasy hladké a pružné. Oplachové kondicionéry aplikujte hlavně na zatěžované a suché konečky vlasů. Přípravky byste měli volit podle stavu, typu a barvy vašich vlasů, ale také by měly mezi sebou doplňovat, proto je vhodné používat produkty, které tvoří ucelenou řadu přizpůsobený jejich specifickým potřebám.

Není totiž pochyb, že vlasy musí být zdravé, aby byly lesklé. Základní pravidlo pro péči o dlouhé vlasy zní: Nezatěžujte jejich příliš velkým množstvím produktů v oblasti kořínků, intenzivní péči věnujte hlavně konečkům.

Takto dosáhnete nádherný objem bez zbytečného zatížení a zároveň předejdete narušení konečků.

3. Chraňte vlasy před teplem

Časté fénování vlasy vysouší, právě proto je třeba používat termoaktivní přípravky, které je chrání a navíc jim dodávají lesk. Aby nedostali vlasy teplotní šok, při fénování je důležité nenastavovat si nejvyšší stupeň.

Horký vzduch je suší nerovnoměrně a vlasy se mohou samozřejmě přepalovat. Snižte teplotu foukání na minimum, případně vysušte mokré vlasy do ručníku, rozčešte a nechte volně uschnout.

4. Správný střih dokáže divy

Pokud jsou vaše vlasy zplihlé a nesedí vám k obličeji, obvykle za to může špatný střih. Termín u zkušeného a šikovného kadeřníka není proto na škodu, právě naopak.

Kadeřník zanalyzuje strukturu vašich vlasů a poradí vám, co bude pro ně nejlepší. Takto získáte vhodný a také trendy účes. Následně byste ho měli upravovat pravidelně každých šest týdnů.

5. Konečky vlasů jako alfa omega každého účesu

Každý účes vypadá rozcuchaně a zanedbaně s roztřepenými konečky. To však neznamená, že si je okamžitě nutné dát ostříhat. Optimální je si nechat podstřihnout konečky vlasů v intervalu 6-8 týdnů, ale u každého je to individuální.

Na začátek byste měli sáhnout po jemném šamponu. Spolu s výživnými kúrami s oplachováním na namáhané a poškozené vlasy udržíte korunu krásy krásnou aniž by se z ní opět stalo nepoddajné a létající klubko bez lesku. Použijte kvalitní hřeben s širokými zuby, který nepřispívá k dalšímu třepení konečků.

Tonika a séra na roztřepené vlasové konečky napomáhají obnovovat poškozené konečky. Obalí jejich jemným filmem silikonového oleje. Tímto způsobem je chrání a vyhlazují. Díky tomu budou vaše vlasy vypadat zdravější a méně zacuchané.