Škoda připravuje uvedení čtvrté generace modelu Škoda Superb

Škoda připravuje uvedení čtvrté generace modelu Škoda Superb 1

Škoda Superb je skvělý model auta, který se pyšní mnoha inovativními prvky, skvělým designem a vynikajícími výkony. Bez pochyby tuto skutečnost může jen závidět jeho příbuzný model, Volkswagen Passat.

Český automobilový gigant, Škoda Auto, se připravuje na uvedení čtvrté generace svého vlajkového modelu, Škoda Superb. Tento model je považován za vrchol nabídky Škody v oblasti vozů se spalovacími motory. Přitom se nyní chystá okouzlit své fanoušky také v novém designu, a to v oblíbené verzi kombi, která bude doplněna o elegantní karosářskou verzi liftback.

Nová generace Škoda Superb roste jak co do délky, tak co do výšky. Aerodynamika tohoto vozu je teď díky tomu ještě dokonalejší. Design značky Škoda se také vyvíjí. Nyní se můžeme těšit na přepracovanou osmihrannou masku chladiče a modernizované kliky dveří. Model Superb bude dostupný v široké škále pohonných jednotek, včetně mírně hybridního pohonu.

Interiér vozu byl kompletně přepracován a zahrnuje nové prvky, jako je head-up displej a centrální displej infotainment systému, jehož velikost byla zvětšena na 13 palců. Volič převodovky je nyní umístěn na sloupku řízení, což znamená, že středová konzola je nyní prostornější. Pod centrálním displejem infotainment systému jsou nové multifunkční ovládací prvky (Smart Dials). Tyto otáčecí a tlačítkové ovladače, každý s malým digitálním displejem, umožňují rychlý a jednoduchý přístup k mnoha funkcím vozu. Interiér je charakterizován použitím udržitelných materiálů: látky jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaného polyesteru.

Čtvrtá generace liftbacku Superb je poprvé k dispozici s mírně hybridní technologii. Základní model s motorem 1,5 TSI / 110 kW (150 k) je nyní vybaven čtyřválcovým benzínovým motorem, doplněným o 48-voltový startér-generátor poháněný řemenem a 48-voltovou Li-Ion baterií.

V porovnání s předchozími modely, nová Škoda Superb v karosářské verzi liftback roste v délce o 43 milimetrů na 4 912 milimetrů a výšce o dvanáct milimetrů na 1 481 milimetrů. Díky tomu je nyní v přední části o jedenáct milimetrů více prostoru nad hlavou a vzadu o šest milimetrů více pro cestující.

V přepracovaném interiéru modelu Superb se nyní nachází volně stojící centrální displej s úhlopříčkou až 13 palců. Doplněn je o head-up displej, který se v interiéru této vlajkové lodi objevuje poprvé, a nové multifunkční ovládání (Smart Dials).

Závěrem lze říci, že nový Škoda Superb je skutečnou revolucí v oblasti automobilového průmyslu. S jeho uvedením na trh se mohou těšit všechny milovníky této značky na skutečně unikátní a moderní vozidlo.