TOUŽÍTE PO ŽIVOTĚ NA OSTROVĚ? SPLNĚNÍ VAŠEHO SNU SE MŮŽE STÁT REALITOU

TOUŽÍTE PO ŽIVOTĚ NA OSTROVĚ? SPLNĚNÍ VAŠEHO SNU SE MŮŽE STÁT REALITOU 1

Nebylo by skvělé prostě opustit svou domovinu a odjet na neobydlený ostrov s písčitou pláží, teplým podnebím a nádhernou mořskou zátokou? Na váš malý kousek ráje, kde můžete naplno žít svůj vysněný život? A to za cenu jen o zlomek vyšší, než by vás stálo bydlení ve vašem městském domě či bytě.

Představte si, že se odstěhujete a následující roky strávíte relaxováním, hraním golfu, vylehávání na pláži, procházkami, vychutnáváním krás přírody a užíváním si ideálního počasí s přátelskými místními – a to bez jakýchkoli obav o finance. Jeví se to jako nedosažitelný sen? Pravdou je, že s trochou plánování a s určitým množstvím naspořených financí si můžete snadno splnit sen o vašem vysněném ostrově.

Představíme vám 4 ostrovní destinace, na kterých si s určitým množstvím finančních prostředků udržíte slušný standard. Vaše sny se tak stanou realitou, do které se budete probouzet každý den.

Vanuatu

Vanuatu je ostrovní stát nacházející se v Jižním Pacifiku. Jde o souostroví tvořené 82 ostrovy s menší rozlohou, přičemž 65 z nich je obydlených. Leží 960 kilometrů na západ od Fiji a 402 kilometrů severovýchodně od Nové Kaledonie.

Na to, abyste si na tomto ostrově udržely vyšší standard, vám vystačí 3 000 dolarů měsíčně. Nemovitosti jsou zde relativně levné, například 4-pokojový přímořský domeček 45 minut od Port Vila, hlavního města Vanuatu, vás vyjde na 198 000 dolarů.

Bequia, Svatý Vincent a Grenadiny

Bequia je malý ostrov, patřící do karibského souostroví Svatý Vincent a Grenadiny. Jeho celková rozloha je jen 18 km2, přičemž populaci ostrova tvoří 4 300 obyvatel. Za pronájem 3-pokojového apartmánu zaplatíte měsíčně 500 až 700 dolarů měsíčně, což je částka srovnatelná s výdaji na živobytí na Slovensku. Z ostrovů, které jsme vybrali, vás pobyt na Bequia vyjde nejlevnější ze všech.

Cyprus

Tento ostrov se může pyšnit multikulturním obyvatelstvem, úchvatnou přírodou, přitažlivou kulturou a životním stylem. Mírnější podnebí země znamená, že život na Kypru je rozdílný od života na jiných ostrovech. Počasí bývá proměnlivější.

Bydlení v Larnace, jednom z přímořských měst, vás bude stát 2 500 dolarů měsíčně, přičemž v této ceně již je zahrnut i pronájem auta. Nejlepší na odstěhovat se na Kypr je, že oficiálním jazykem země je angličtina, což znamená, že se s místními od svého příchodu dorozumíte bez větších jazykových bariér.

Ambergris Caye, Belize

Největší ostrov souostroví Belize – Ambergris Caye s méně než 20 000 obyvateli – je skvělým místem pro klidný život. Nejvyšší teplota zde během dne zřídka přesáhne více než 26 stupňů Celsia a 21 stupňů v noci.

Na živobytí na Ambergris Caye vám vystačí i 2 000 dolarů měsíčně, což je podstatně méně, než na jiných karibských ostrovech, přičemž je jednodušší, pokud vlastníte nemovitost. Výše nájmu totiž závisí na vzdálenosti nemovitosti od pobřeží. Čím dál od pláže, tím levnější je ubytování – nájem vás klidně může vyjít i na 750 dolarů měsíčně.