10 VÁNOČNÍCH TRHŮ V EVROPSKÝCH MĚSTECH, KTERÉ SE VYPLATÍ NAVŠTÍVIT

10 VÁNOČNÍCH TRHŮ V EVROPSKÝCH MĚSTECH, KTERÉ SE VYPLATÍ NAVŠTÍVIT 1

Nastalo období svařeného vína, medoviny, cikánské v housce a nakupování vánočních dárků. Existuje lepší způsob, jak se dostat do vánoční nálady, jak navštívit vánoční trhy?

Toto je deset evropských měst, které jsou v zimních měsících ještě majestátnější a s těmi nejkrásnějšími vánočními trhy, jaké jsme viděli.

Bath

Tradiční market ve městě Bath na jihozápadě Spojeného království se určitě vyplatí navštívit. Čeká vás tu 170 dřevěných chatek, kde umělci prodávají svá díla v krásných gregoriánských ulicích.

Brusel

Město známé především díky čokoládě a pivu – někoho tedy překvapeni, že belgická metropole je jako stvořená na božské víkendy a rovněž na nákup drobností na tamních vánočních trzích.

Londýn

Co se týče londýnských vánočních trhů, máte na výběr dvě destinace – Southbank nebo Winter Wonderland. Obě nabízejí širokou škálu tradičních dřevěných chatek, ve kterých můžete nakupovat. Určitě si nenechte ujít ani kluziště v Hyde Parku, Somerset House nebo v Národním muzeu historie – v Londýně je jich hned několik, z nichž si můžete vybrat.

Štrasburk

Toto město je rodištěm nejstaršího vánočního trhu na světě – trhy jsou tu každoročně již od roku 1540. Nabízí přes 300 stájí, nakupováním ve kterých můžete strávit celé hodiny! Určitě se podívejte i vánoční stromeček, který se nachází na centrálním náměstí na place Kléber.

Birmingham

Vánoční trhy v centru Birminghamu jsou kombinací klasických germánských a řemeslných trhů a jsou největšími tohoto druhu mimo Německa a Rakouska. Přitahují lidi i obrovským množstvím svařeného vína, které se zde prodává asi nejvíce ze všeho nabízeného zboží. Ochutnejte Glühwein, německou klobásu a čokoládové palačinky.

Norimberk

Středověká architektura Norimberku ho činí ideální vánoční destinací. Určitě nevynechejte ani procházku nádherným centrem města a světově známý Christkindlesmarkt.

Paříž

Říká se, že nic není krásnějšího než jaře v Paříži. Ale Město světel je určitě majestátní i během chladnějších měsíců, s vysvícený monumenty v centru města, blikajícími a světelkujícími výlohami obchodů a množstvím vánočních tržišť. Určitě si užijete vysvietené město, jehož pseudonym Město světel vám určitě v momentě začne dávat smysl. Za pozornost stojí i sedmadvacet metrů vysoký vánoční stromeček na Galeries Lafayette.

Stockholm

Švédská metropole je perfektní na návštěvu tradičních i současných vánočních oslav a trhů. Nakupování si zde užijete v záři krásných, třpytivých dekorací, které zdobí město. Pochutnat si můžete i na domácím zázvorovém chlebu.

Vídeň

Období adventu přináší různé vánoční koncerty, představení, události, stejně jako typické vánoční trhy na nádherné náměstí romantické metropole Rakouska. Lokální chuťovkou je kombinace svařeného vína a pomerančového džusu během výroční vánoční oslavy na Štědrý den na zámku Weikersdorf.

Edinburg

Trhy v Edinburgu nejsou tak docela vánoční, jsou spojeny s ohromnými ohňostroji a Shetlandských ostrovů Vikingy pochodujícími městem s horicimi pochodněmi. Toto se však neodehrává jen před Vánocemi, ale zejména v poslední den roku. Proto je hlavní město Skotska jako stvořené na oslavu příchodu nového roku.