Líčení na rande: Jak na dokonalý make-up ve třech krocích

Líčení na rande: Jak na dokonalý make-up ve třech krocích 1

Někdy je nadměrná snaha spíše na škodu, poradíme vám, jak se nalíčit ve správné míře.

Chystáte se na setkání s přítelem nebo nápadníkem? Nepřežeňte to s makeupem. Jak dosáhnout efektní, ale zároveň jemné a jednoduché líčení, vám poradí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida, který pro nás nalíčil mladou slovenskou tenistku Rebeccu Šrámková.

1. Důraz na oči

Pamatujte, že méně je v tomto případě více. Příliš velká snaha se někdy nevyplácí. Zejména, pokud nechcete působit zmaľovane. Při líčení očí stačí opravdu málo – kombinace tmavého a světlejšího očního stínu.

Nejdříve vykreslete záhyb oka hnědou barvou, pohyblivé víčko zase prosvětlete zlatou. Dramatický efekt docílíte pomocí černé linky. Vyzkoušejte fix s tenkým aplikátorem, s nímž je aplikace jednoduchá a precizní.

Tip:

Nepodceňujte ani úpravu obočí. Pozor, pravidlo přirozenosti platí i při jeho úpravě. Použijte stín s pěnovým aplikátorem, díky kterému bude nanášení barvy precizní a jednoduché. Při výběru odstínu platí zásada, že by měl být maximálně o stupeň tmavší než barva vašich vlasů.

 2. Přirozené krytí, které vydrží

Pro perfektní výsledek je důležitá dokonalá pleť. Zejména pokud jde o výjimečné události, volte dlouhotrvající make-up s dobrou kryvostí, který zamaskuje nežádoucí nedokonalosti a zároveň vydrží na svém místě.

Místa, které mají tendenci se rychleji mastit, zapudrujte bílým transparentním pudrem. Jeho výhodou je, že se přizpůsobí barvě mejkapu. Na závěr použijte bronzer a rozjasňovač.

Pokud se nechcete během celého večera kontrolovat v zrcadle, vsaďte na jistotu a použijte dlouhotrvající barvu na rty, která je zároveň hydratuje.

Tip:

Pokud preferujete matnou verzi rtěnky, jako podklad použijte transparentní konturovací tužku. Vytvoří neviditelnou a dlouhotrvající linii zabraňující rozpíjení.

Některé druhy obsahují kyselinu hyaluronovou, která vyplňuje jemné vrásky v okolí rtů. Následně naneste rtěnku.