10 VĚCÍ, KTERÉ SE NAUČÍTE ZA 10 MINUT A ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT

10 VĚCÍ, KTERÉ SE NAUČÍTE ZA 10 MINUT A ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT 1

Život jde rychle a někdy je téměř nemožné provést množství úkolů, které jsou vám určeny denně v práci. Podle zprávy Cornerstone o pracovní produktivitě z roku 2014 dokonce více než 2/3 pracovníků tvrdí, že jsou přetíženi a 84% si myslí, že to jen tak nezmizí.

Pravděpodobně hledáte nejlepší produktivní hacky, které vám internet může nabídnout, avšak nemáte příliš mnoho času jejich odzkoušet. Zde máte proto řešení – naučte se jednu z těchto 10 věcí v následujících 10 minutách a budete produktivnější po zbytek svého života.

Pomodoro technika

Time management je velké plus pro produktivitu a pomodoro technika je jedna z nejlepších, jaké existují. Vyžaduje od vás rozdělit si své denní úkoly do 25-minutových intervalů, kvůli čemuž budete extrémně soustředěný.

Zlepšení průměru

Najděte si 5 minut na přečtení filozofie Dr. Stana Beechama o elitních myslích a zbývajících 5 minut na složení závazku pro zlepšení svého průměru. Většinu svého času se snažíme zlepšit naši vrcholnou formu, přičemž zlepšení našeho průměrného výkonu může mít na celkový progres větší dopad.

Plánování předem

Týdenní plánování vám zaručí dostatek času pro vaše priority. Je velmi snadné být vyrušen potřebami ostatních lidí. Tato metodika však zaručí, že se budete soustředit hlavně na svůj cíl.

Meditování

Během deseti minut se velmi snadno naučíte zvyk, který vám může zlepšit zbytek vašeho života. Meditace pomáhá utěšovat vaši mysl, ulehčit od stresu a přinést jasnost do každodenního života. Stačí si prohlédnout jedno YouTube video, nebo si přečíst rychlý příspěvek na blogu. Je to tak snadné.

Memorizační  technika

Pokud budete brát svůj mozek jako počítač plný souborů, tak zapomenout bude pro vás nemožné. Pokud na něco zapomenete, je to proto, že jste si to neuložili na začátku, když jste se to začali učit, nebo jste to vložili někam, odkud se to těžko vybírá. Soustředění a opakování tvoří vzpomínky. Soustřeďte se na koncentrace a testujte se při opakování.

Zrychlení čtení

Víte o tom, že v klidu můžete přečíst během řízení jednu knihu za týden? Stačí využít aplikaci Audiobook, ve které si můžete zvolit poslech audioknihy o 3x rychleji, než při normální rychlosti. Vašemu mozku totiž trvá pouze 10 minut, dokud se přizpůsobí a pak je to v pohodě.

Převzetí odpovědnosti

Velmi často přicházejí lidé s důvodem, proč nemohou něco dokončit, proč se přečerpá větší rozpočet na projekt, jak se stala nehoda a podobně. Naučit se převzít odpovědnost za své činy vám usnadní život. Je mnohem snazší řešit problém, pokud netrávíte množství času zjišťováním, jak se dostat k jeho kořeni. Převezměte odpovědnost a posuňte se vpřed.

Pořádání kritických a důležitých úkolů

Vkládat úlohy na svůj to-do list zní produktivní. Nakonec se však seznam stane příliš velký a něco si to odnese, přičemž nebudete vědět, jak rozložit váš čas a energii. Přestože je zde možnost přenesení, je snazší si rozdělit úkoly na kritické (úkoly, které potřebujete provést, abyste zlepšili své podnikání) a důležité (úkoly, které můžete provést kdykoliv, abyste zlepšili své podnikání).

Strečink celého těla

Strávení většiny dne za počítačem vede ke zdravotním problémům, které můžete vyřešit jednoduchým protažení celého těla. Jednoduché cviky se naučíte za méně než 10 minut a ušetří vám množství hodin bolesti.

Rozdělení úkolů časových bloků

Je velmi snadné upadnout do každodenních rozptýleni, kvůli kterým musíte dohánět úlohy v následující den. Rozdělení  jednotlivých úkolů, jako odpovídání na emaily, setkání a podobně do časových bloků vám umožní zůstat na stejné úrovni produktivity během celého dne.