DESIGNOVÝ HOTEL 7132 – WELLNESS NA ŠVÝCARSKÝ ZPŮSOB

DESIGNOVÝ HOTEL 7132 - WELLNESS NA ŠVÝCARSKÝ ZPŮSOB 1

Svým bílým exteriérem a minimalistickými interiéry vůbec nepřipomíná tradiční alpskou chatu. Tento neobvyklý hotel navrhl v roce 1990 švýcarský architekt Peter Zumthor, který je považován za ikonu architektury 20. století. Stavba byla postavena kolem termálních pramenů v resortu, uprostřed majestátních Alp.

Dva roky po otevření byl hotel prohlášen za chráněnou památku. Nachází se v něm 63 pokojů, které navrhli špičkové mozky v oboru. Americký architekt Thom Mayne, který je v současnosti spolumajitelem významné architektonické kanceláře Morphosis, zde vytvořil 22 pokojů. Na stropech, stěnách, jakož i na podlahách se nachází jediný materiál v podobě kameniny či dřeva.

Japonský designér Kengo Kuma navrhl 23 prosvětlených pokojů, obložených panely ze švýcarského dubu. Tadao Ando, ​​vítěz soutěže o Pritzkerovu cenu z Osaky, se při svých návrzích inspiroval tradičními japonskými čajovnami. V hotelu mu patří 18 pokojů, vybavených lamelovými dřevěnými stěnami s okny, sahajícími od podlahy ke stropu. Teieto pokoje nabízejí fantastický výhled do zeleného údolí. Letos v červenci plánuje hotel otevřít 15 dalších neobvyklých pokojů a apartmánů, všechny s přímým přístupem do termálních lázní.