3 triky, jak si zkrášlit ložnici

3 triky, jak si zkrášlit ložnici 1

Když si večer uléháme do postele, doufáme, že nebudeme muset ráno vstávat do práce a zažívat opět to, co den předtím. Horší to je ale v případě, že se ráno vzbudíte a cítíte se ještě hůře, než večer předtím. Někdy za to může i večer strávený na internetu, konkrétně na sociálních sítích.

Pokud už ale máte pocit, že vaše ložnice je nezajímavá a hledáte inspiraci, jak si ji zkrášlit, ale zároveň nevyměnit veškerý nábytek, poradíme vám super triky, jak to dokázat. Ať se líbí, inspirujte se.

 

Vyměňte povlečení

I když ty klasické, které již máte několik let, jsou kvalitní, zub času se na nich postupně již začíná projevovat. Zkuste tyto staré povlečení zaměnit za nové povlečení , které jsou vyrobeny z čisté bavlny. Přes letní měsíce využijete spíše ty, které jsou vyrobeny ze saténu. O něm je dobře známo, že chladí, což v tomto ročním období dozajista oceníte.

Vybírejte konkrétně bavlněné povlečení

Zkuste se poohlédnout po bavlněných povlečení s přírodním motivem, ale pozor, prodávají se různé velikosti bavlněných povlečení, proto si pečlivě zkontrolujte, zda ty, které jste si vybrali, nebudou příliš velké, popřípadě příliš malé pro Vaší přikrývku a polštář.

Vymalujte

Vymalujte prostor nanovo. Doporučujeme zvolit opět klasickou bílou. Ta ložnici rozzáří a vy se tak nemusíte bát, že nové doplňky, co si koupíte, nebudou ladit. Rozhodně si na stěny nedávejte tapety. Když je budete po čase sundávat, věřte, bude to velmi pracné.

V žádném případě ložnici nemalujte do takové barvy, jako jsou modré pilulky Viagra. Modrá působí chladně.

Prostor zesvětlete

Použijte buď bodové světla, nebo přidejte do prostoru více malých lampiček. Namísto dlouhých závěsů a záclon zvolte spíše ty kratší, které do prostoru pustí více přirozeného světla, zejména v chladnějším ročním období.