NA SLUŠNOSTI ZÁLEŽÍ: 5 PRAVIDEL CHOVÁNÍ, O KTERÝCH JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI!

NA SLUŠNOSTI ZÁLEŽÍ: 5 PRAVIDEL CHOVÁNÍ, O KTERÝCH JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI! 1

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč vás jiní lidé neberou zcela vážně? Možná děláte skutečně všechno správně, nebo je to právě naopak. Uvědomujete si sílu svých slov a negativní myšlenky si raději necháváte přímo pro sebe. Ovšem pozor. Na vině proč se nechtěně prezentujete v negativním světle, může být právě nesprávná řeč těla.

A právě proto se v tomto článku zaměříme na první kontakt s neznámým člověkem, respektive na způsob jak se pomocí správného podání ruky ,,vybarvit“ pozitivnější než jindy.

1) Správný odstup – Podle pravidel etikety a slušného chování, bychom neměli při kontaktu s neznámou osobou, vstupovat do její osobní zóny. Odstup bychom si měli udržet přibližně na 90 cm.

2) Víte jak správně podat ruku? Vzdálenost při podání ruky by měla být přibližně na délku lokte. Dlaň by měla směřovat z boku. Ne z hora, jinak byste druhé osobě vysílaly signál nadřazenosti ani zdola, aby si o vás ihned pomyslel(a), že nemáte dostatek sebedůvěry nebo sebevědomí.

3) Stisk ruky by neměl být příliš silný, není vhodné abyste ruku druhé osobě svíraly do takzvaného sendviče (stisk ruky oběma rukama). Taktéž není vhodné stisknout ruku ledabyle, jako takzvanou ,,leklou rybu „.

4) Při osobním podání je vhodné představit se, usmát se a zároveň se osobě dívat přímo do očí.

5) Zajímavostí je fakt, že není vhodné si podat ruku do kříže, respektive přes překážku, například nad stolem či pohovkou. Sedět u podání mohou ženy, a také mohou mít při podání ruky na sobě rukavičky jako na plese, tak i v chladném počasí.