5 NEJLUXUSNĚJŠÍCH ŠPERKŮ OD TIFFANY & CO

5 NEJLUXUSNĚJŠÍCH ŠPERKŮ OD TIFFANY & CO 1

Tiffany je světová společnost na výrobu šperků již od roku 1837. Název je synonymem pro luxus a sofistikovanost. Jejich šperky jsou proslulé svou nadčasovostí a precizním řemeslným zpracováním.

Holly Golightly, kterou hrála Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho, byla fascinována jejich obchodem a šperky. Také ikona Marilyn Monroe dokonce dvakrát ve své písni Diamonds are a Girl’s best firend vzpomněla tuto firmu.

Zde je 5 luxusních šperků, které nikdy nevyjdou z módy:

1.Náramek z kolekce šperků Legacy je speciálně navržen a vyroben tak aby působil jako z dob Edwardse éry. Propracovaný náramek je vyroben z platiny, ve které jsou osazeny vysoce kvalitní diamanty.

2.Náhrdelník také z kolekce šperků Legacy je nádherným doplňkem k zmiňovanému náramku. Je vyroben z platiny, ale je v něm zasazených mnohem více úžasně propracovaných diamantů. Jsou zde kombinovány jak hranaté tak i kulaté diamanty.

3.Dalším skvostem je diamantový prsten. Ale ne ledajaký. Je vyroben z 12-karátového zlata, ale nejdůležitější je diamant ve středu prstenu. Vzácný diamant D-kulička barvy není tak snadné najít. Je to bezkonkurenční kvalita diamantu, který dává i tomuto šperku nevídanou hodnotu. Podle dostupných informací se tento prsten prodává za $ 2.100.000, – amerických dolarů.

4.Tiffany byl domovem mnoha známých návrhářů šperků. Jedním z nich byl i francouzský návrhář Jean Schlumberger. Používá motivy inspirované přírodou. Jedněch z takových šperků je i brož Dhalia. Je vyrobena z 18 karátového zlata. Její součástí je smaragd, který je osazen uprostřed a okolí květu je tvořen malými diamanty.

5.A v neposlední řadě zde máme náušnice. Všechny mají ten smysl pro eleganci a nadčasovost. Jedním z takových jsou i náušnice, která každá z nich obsahuje diamant ve tvaru hrušky a jeden kulatý nad ním. Krásně se hodí k jednoduchým koktejlovým černým šatům.