Frédérique – Constant Worldtimer: světový čas ve světovém podání za dostupnou cenu

Frédérique - Constant Worldtimer: světový čas ve světovém podání za dostupnou cenu 1

V jednoduchosti je krása, ale Frédérique-Constant Worldtimer jsou krásné i když jsou o něco komplikovanější.

Hodinky Worldtimer, které vyšly na světlo světa v limitovaném počtu 1 888 kusů, jsou význačné tím, že s nimi okamžitě víte, jaký je právě čas ve které části světa. Pomáhá vám v tom kruh, na kterém jsou rozloženy názvy 24 významných míst tak, že člověk si umí vypočítat časový rozdíl mezi jednotlivými kouty světa. Navíc je tu ještě jeden, 24hodinový kruh, který byl rozdělen na světlou a tmavou polovinu. Jak již můžete tušit, vyjadřuje se tím den a noc.

Frédérique-Constant se opět spoléhá na své vlastní strojky a i proto uvnitř modelu Worldtimer můžeme najít FC-718, který byl navržen od základů tak, aby byl co nejjednodušší. A že je jednoduchost na prvním místě, dokazuje i korunka na třetí hodině, která má všestranné využití. Umíte na ní nastavit čas, kalibrovat světový čas a také nastavit datum. Designově jsou tedy velmi čisté.

Když už zmiňujeme ten design, hodinky mají 42mm pouzdro sestávající ze tří kusů nerezové oceli. Mají průhledný spodek a majitelé tak mají výhled na strojek, který tento zajímavý kousek pohání. Ciferník se však zásadně liší v závislosti na verzi. Jsou dvě. První má ve svém středu mapu světa, dále má modré ručičky a hodiny jsou vyjádřeny kruhy opáskované modrým páskem.

Druhá verze má pro změnu ve svém středu čtvercovou texturu, má černé ručičky a hodiny vyjádřené římskými číslicemi. Řemínek je v tomto případě černý, aby ladil se zbytkem. Frédérique-Constant Worldtimer je možné zakoupit na Slovensku už i nyní, za cenu 3 495. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na výhradního zástupce a prodejce na Slovensku, iChrono.sk