Aston Martin a Red Bull Racing vyvíjí novodobý hyper-car

Aston Martin a Red Bull Racing vyvíjí novodobý hyper-car 1

Britský výrobce Aston Martin a společnost Red Bull vyvíjejí super auto, které překoná F1 ve všech směrech. Jde o to, navrhnout a postavit novodobí hyper-car, který bude mít lepší akceleraci, vyšší výkon a nejvyšší možnou maximální rychlost. Automobil by měl být lepší než všechny dosud známá závodní vozidla.

Velmi rychlý a krásný Aston Martin Vulcan

Zpráva o společném projektu byla známa ještě loni v létě, projekt byl však formálně potvrzen před otevřením sezóny F1 na australské Grand Prix. Hyper-car vyvíjí společnost pod kódovým označením AM-RB 001 v designovém studiu Gaydon HQ Aston Martin. Ze super sportovního automobilu se na zakázku vyrobí pouze 99 kusů. Očekává se, že si ho budou kupovat super bohatí sběratelé. Aston Martin však ukáže potencionálním zájemcům maketu automobilu již v průběhu několika měsíců. Společnost AF Racing pomůže s následným prodejem a servisem. Majitelé vlastnící model Vulcan, z nichž existuje pouze 20 exemplářů, budou mít na nový hyper-car předkupní právo.

Projekt vzešel z mimořádného partnerství mezi Red Bull Racing a automobilovým designérem automobilky Aston Martin Markem Reichmanem. Ten v průběhu své kariéry stihl navrhnout několik produkčních vozů, několik kousků pro Jamese Bonda a nepřeberné množství speciálních edic, včetně modelu Vulcan.

Šéf automobilky Andy Palmer nedávno oznámil, že společnost v budoucnu představí dvě speciální edice, přičemž model AM-RB 001 má být jednou z nich. Nové dvoumístné silniční vozidlo bude obsahovat krytý kokpit ve stylu F1.

Silné vazby mezi Red Bullem a Aston Martin jsou zřejmé i ze současných monopostů, které mají na předcích a bocích nápis Aston Martin. Jde o to vybudovat širší povědomí o značce.

Red Bull a Aston Martin v současné době nechtějí prozradit další detaily o vozidle kromě toho, že bude využívat velmi sofistikovanou aerodynamiku a mimořádně lehkou konstrukci z uhlíkových vláken. Vozidlo bude dvoumístné s unikátním rozvržením a ideálním rozložením hmotnosti při velmi nízké čelní ploše. Je pravděpodobné, že půjde o benzíno-elektrický hybrid. Aston Martin by nebyl technicky způsobilý na cesty, kdyby nebyl postaven na platformě, kterou využívá model One-77 nebo Vulcan.

Když v automobilce Aston Martin navrhovali nejdražší sportovní vůz na světě, One-77, mysleli si, že nic lepšího nemohou vymyslet. Ale pak přišel na svět Vulcan a nyní se začíná rýsovat projekt, který přebije všechno. Nechme se překvapit.