Boj o přežití: otec a syn se denně plují mořem odpadků

Boj o přežití: otec a syn se denně plují mořem odpadků 1

Při procházkách ulicemi českých míst či přírodou si možná pomyslíte, že jsou špinavé. To ale není nic ve srovnání s místy, kde lidé doslova žijí a pracují v odpadcích. Nemluvíme teď o popelářích nebo pracovnících na skládkách, ale o obyčejných lidech, kteří se snaží vydělat na tom jediném, co je obklopuje: odpadcích.

 
2384075

Tento otec se synem jsou hrozivým příkladem lidí, kteří žijí mezi odpadem. Každé ráno sednou do člunu vyrobeného z polystyrenu a plaví se na něm řekou ucpané smetím. Žijí na okraji filipínského hlavního města Manilla a hledají věci, které by mohli prodat v některém z obchodů.

Je to špinavá, nebezpečná a těžká práce, která navíc vynáší jen málo peněz. Denně jsou schopni tímto způsobem vydělat jen kolem dvou eur. Při pohledu na tuto dvojici se člověk prostě musí zamyslet nad tím, jakým vážným způsobem je ohroženo životní prostředí, kvalita vody a chudoba v některých zemích světa.

 
1924853-img-citarum-reka

Jen nedávno si přitom celý svět připomněl Mezinárodní den vody. Během něj mnohé nevládní a neziskové organizace upozorňovali na stále horší kvalitu této jedinečné tekutiny a o jejím vlivu nejen na člověka, ale i na průmysl, přírodu a v podstatě na všechno. Vždyť i lidské tělo se ze 70 procent skládá z vody, a proto bychom měli na její čistotu mimořádně dbát.