Ultra lehká kolekce TimeWalker od firmy Mountblanc

Ultra lehká kolekce TimeWalker od firmy Mountblanc 1

Modelová řada TimeWalker od firmy Montblanc je vnímána jako kolekce moderní s charakteristickými dutými nožičkami. Ale v celkovém provedení se příliš neliší od klasiky a čistých línií.

Již vloni jsme byli nadšeni tourbilionovým chronografem ExoTourbillon Minute Chronograph LE100. Jeho spojení titánu s karbonovou schránkou, tvarovanou pod tlakem deseti tun, byl neuvěřitelný.

Firma oznámila vydání hodinek na květen. Vzkřísila návrh historického strojku z roku 1943, který se podle nákresů vyráběl až do přelomu století. Ty měl na svědomí Andreas Frey. Hodinky byli zajímavé proporcí můstkového mechanismu nazvaného Pythagore. Ty vycházeli z pravidla tzv. zlatého řezu.

Hodinky jsou jedinečné kvůli své váze. Mají jen 15 gramů a asi každý se zeptá, jak je to vůbec možné. Že hodinky váží stejně jako lžička cukru. Například model hodinek prezentovaný jako nejlehčí na světě má 19 gramů. Jsou jimi hodinky Richard Mille RM 27-02 Tourbillon Rafael Nadal. Běžné hodinky s koženým řemínkem mívají 70 gramů. Firma Monuntblanc uvádí, že jejich model má jen 14,88 gramů.

RM056_1200-1000x1000-c-default

Kvůli dosažení této váhy se museli inženýři vrhnout na výzkum nových materiálů. Proto dimenzované 40 mm pouzdro konceptu spojuje titánem povlakovaný DLC, z něhož jsou duté úchyty řemínku s označením ITR2 (Technical, Revolution Resin). Byli prakticky použité para-aramidová vlákna kevlar a uhlíkové nano trubičky.

Výsledný materiál je osmkrát lehčí než ušlechtilá ocel a čtyřnásobně něž titán.
Na hodinkách jsou také dvě minerální sklíčka na přední a zadní straně. Ty byli použité díky váze a dostali přednost před zafirovými. O další úbytky gramů se postaralo odstranění desky ciferníku.

Strojek je ručně natahovaný o rozměrech 31,6 mm x 3,9 mm s označením M62.48. Rezervu má na 50 hodin. Celkově strojku vážícímu 4,37 g dominují ostré úhly a pragmatický přístup. Mountblanc totálně podřídila vše váze. Na úkor materiálu, detailům a designu.

Ale i tak jsou hodinky od firmy Mountblanc neskutečné, jsou ultralehké a vypadá to, že firma vyfoukne prvenství v tomhle segmentu právě zmýněnému Richardovi Millemu.