Cartier otvírá po 2,5 roční přestávce své legendární sídlo v New Yorku

Cartier otvírá po 2,5 roční přestávce své legendární sídlo v New Yorku 1

V roce 1917 vyměnila manželka železničního magnáta Mortona Planta svůj renesanční zámek (z roku 1904) na 5. Avenue za dva perlové náhrdelníky. Obsahovaly 128 bílých perel a toho času byly ceněné na 1 milion dolarů. V té době, stejně jako dnes, byly přírodní perly vzácné a považovali se za symbol společenského postavení. Nyní, téměř o století později, Cartier po dva a půl roční rekonstrukci opět otevírá své nové sídlo.

Za rekonstrukci byl zodpovědný francouzský architekt Thierry Despont, který naprojektoval domov Billu Gatesovi a jeho ženě Melinda. Rovněž se podílel i na obnově Sochy svobody.

Na nejvyšším patře se bude nacházet terasa s výhledem na 5. Avenue. Půjde tak o jediné klenotnictví na světě s velkou terasou. Pětipatrová  budova se po novém rozkládá na rozloze 13.411 metrů čtverečních (původně to bylo jen 6.000 metrů čtverečních na dvou podlažích).

Klasickým schodištěm ze světlého dubu se lze dostat na jednotlivá patra s odlišným stylem. Na druhém patře se nachází okouzlující pokoj princezny Grace z Monaka, v níž Cartier vystavuje zásnubní prsteny s převážně bílým dekorem. Celkovou atmosféru dotvářejí světle žluté hedvábné závěsy a malby, které namalovala sama princezna. Druhé patro také vzdává úctu takovým jménům, jako Elizabeth Taylor či Gloria Swanson. Třetí patro je věnováno hodinkám, zatímco takzvaný „Red Room“ na čtvrtém patře zabralo příslušenství, včetně parfémů. Na pátém patře se nachází zmíněná terasa s výhledem na 5. Avenue. Toto patro je určeno pro zábavu a odpočinek.

Kromě designování každého z pater Despont také obnovil množství původního vybavení včetně lustrů, evokujících pařížský styl z 18. a 19. století. V konečném důsledku jde o velmi moderní obchod se state-of-the art zařízením.