CES 2017: co přinesla největší výstava spotřební elektroniky na světě?

CES 2017: co přinesla největší výstava spotřební elektroniky na světě? 1

Největší výstava spotřební elektroniky CES v Las Vegas otevřela své brány 5. ledna. Bylo zde možné obdivovat několik novinek, včetně chytrých telefonů, televizorů, notebooků, virtuální reality a podobně. Huawei, Coolpad, Xiaomi, LeEco, TCL, ZTE jsou jen některé ze značek, které zde odprezentovali své produkty.

Společnost Asus na konferenci „Zenovation“ představila zajímavé smartphony série Zen. Jedním z nich byl ZenFone 3 Zoom, který obsahuje modul s duálními kamerami. Další novinkou byl smartphone ZenFone AR, využívající platformu Tango pro rozšířenou realitu. Asus ZenFone AR bude druhým Tango smartphonem (po Lenovo Phab 2 PRO) na komerční použití.

Několik nových smartphonů představila i značka Huawei Honor. Zařízením střední třídy je Honor 6X s 5,5-palcovým displejem s Full HD rozlišením a duálním fotoaparátem. Nový smartphone Honor Magic překvapil unikátním zakřiveným designem (na způsob smartphonů Samsung) jakož i 12-megapixelovým duálním fotoaparátem, silným procesorem Kirin 950 a 4 GB RAM.

Společnost LG oznámila své nové smartphony ze střední třídy série K. Celkově půjde o čtyři smartphony a jeden model v podobě nejnovější verze Stylus 3. K série přijde s různými velikostmi displejů, odlišnými bateriemi a fotoaparáty různých specifikací. Stylus 3 dostane velký 5,7-palcový HD displej a čtečkou otisků prstů, spolu s podporou pro stylus.

Společnost Sony představila svou novou vlajkovou loď Xperia X v tradičním Xperia designu. Charakterizuje ji tenký a hranatý design rámečku. Mnohem více nás však zaujala první komerční 4K OLED TV, jejíž dal výrobce název Sony A1, a kterou si představíme v samostatném článku později.

Poslední smartphony od společnosti BlackBerry nesly název DTEK50 a DTEK60. Měli to být její poslední kousky vůbec. Na letošní výstavě však zaujal smartphone nazvaný „Mercury“ (DTEK70) s hardwarovou klávesnicí a sportovním designem. Postaví kanadskou firmu na nohy?

Dalším velkým hráčem, který hraje ve světě chytrých telefonů první housle, je výrobce čipů Qualcomm. Firma se soustředí především na svůj nový procesor Snapdragon 835. Ten by měl dostat podporu pro duální technologii zadních fotoaparátů. Společnost potvrdila, že její nový procesor se vyrábí s využitím 10nm FinFET technologie, vyvinuté ve spolupráci se společností Samsung. Znamená to menší rozměry při vyšší rychlosti procesoru, jakož i tenčí smartphony s větším prostorem pro baterii.

Co se nositelných zařízení týká, nebyl rok 2016 ničím výjimečný. Společnost Google opožděně uvolnila Android Wear 2.0 a proto výrobci představí své nové produkty až v průběhu tohoto roku. Na CES 2017 jsme proto zařízení tohoto druhu nedočkali. Virtuální realita má sice na trhu menší uživatelskou základnu, její možnosti jsou však nekonečné. PlayStation VR, Oculus Rift a HTC Vive jsou toho důkazem. Na výstavě jsme se však druhé generace VR zařízení nedočkali. Těšit se můžeme na nové VR sluchátka na bázi PC od firem jako HP, Asus nebo Lenovo.

Letos uvede Dell konvertibilní verzi svého laptopu Dell XPS 13, jakož i nový podnikový notebook Latitude 13. šuškalo se i o inteligentním stole, počítači s druhou obrazovkou a periferiemi na způsob Surface Studia od Microsoftu.

Lenovo představilo devět nových notebooků i nové modely počítačů ThinkPad. Na trh v roce 2017 se chystá několik inovativních notebooků Yoga, jakož i nová zařízení od firem Asus, HP, Acer a MSI.