Nejdražší vydražené hodinky svého druhu Rolex Submariner překonali rekord

Nejdražší vydražené hodinky svého druhu Rolex Submariner překonali rekord 1

Jste už dlouholetým vlastníkem hodinek značky Rolex a občas jste přemýšleli nad tím, jak staré mohou být a zda mají nějakou hodnotu? Na to existují různé stránky, které vám určí stáří podle výrobního čísla. Samozřejmě, na to, abyste je mohli prodat na aukci, to nestačí.

Jen nedávno se v anglickém aukčním domě Anderson a Garland vydražil model Rolex Oyster Perpetual Submariner za neuvěřitelných 86 tisíc liber, což je v přepočtu na naši měnu více než 103 tisíc eur.

Jistě si řeknete, že na tom není nic zvláštního a viděli jste i dražší hodinky této značky, ale tentokrát se jedná o jednoduchý model vyrobený ze vzácné oceli z roku 1964, jak udává zadní víčko hodinek. Podle výrobního čisla 1103633 a reference 5513 se jeho stáří datuje už kolem roku 1960.

Další, poměrně zajímavostí, je fakt, že takových hodinek se nevyrobilo více než 50 kusů. Rovněž získali titul nejdražší vydražené hodinky svého druhu. Bereme v úvahu značku, materiály a rok výroby. Poslední podobné Rolex Oyster Perpetual Submariner se prodali před pár lety za 62 tisíc liber.

První hodinky Rolex Oyster Perpetual Submariner spatřily světlo světa v roce 1953 a byly to první vodotěsné hodinky do 100m (330 stop).

Hodinky putovaly zájemci do Hong Kongu, který svou cenu za hodinky nabídl online.