Donaldovi Trumpovi chybí jízdy: s jeho čtyřkolovými siláky by chyběly i vám

Donaldovi Trumpovi chybí jízdy: s jeho čtyřkolovými siláky by chyběly i vám 1

V jednom z rozhovorů se 45. americký prezident Donald Trump přiznal novinářům, že velmi rád řídí a velmi mu to chybí. To se však tak rychle nezmění. Své čtyřkolových miláčků musel na čas zaměnit za limuzínu.

Řízení by mu určitě nechybělo, kdyby nevlastnil tolik ohromujících aut. Toto jsou někdejší hračky presidenta spojených států Donalda Trumpa.

Ferrari F430 F1 Coupe 2007

Konečná cena tohoto auta byla 270 000 amerických dolarů. Trump si toto auto zakoupil v roce 2007 a vlastnil ho čtyři roky. Motor má výkon 490 koňských sil a maximální rychlost téměř 320 km/h.

Cadillac Trump Golden Limousine 1988

Auto typické pro prezidentské vozidlo. V polovině 80. let souhlasila společnost Cadillac s tím, že Trump vyrobí sérii speciálních limuzín. Tyto auta debutovali v Las Vegas v lednu 1987 a 1988.

Lamborghini Diablo VT Roadster 1997

Motor tohoto auta má výkon 529 koňských sil. Cena auta se loni pohybovala kolem 460 000 dolarů, což bylo přibližně o 75% vyšší než dnes. Pravděpodobně byla posílena jedinečností auta a jeho majitele. Tento model byl vyroben v extrémně omezeném počtu, který představuje jen 30 vozů pro modelový rok 2000, přičemž konečný model je dostupný pouze ve dvou barvách: titanový a žlutý kov.

Rolls-Royce Silver Cloud z roku 1956

Jde o jedno z prvních Trumpových vozidel. Fotografie pod palmami jsou známé po celém internetu. Maximální rychlost tohoto vozidla byla 160km/h, která byla v té době pro šest válců tou nejvyšší zátěží.

Real estate tycoon Donald Trump posing next to Rolls Royce in driveway of home (prob.) Mar-a-Largo. (Photo by Ted Thai / The LIFE Picture Collection / Getty Images)

Rolls-Royce Phantom 2015

Jde o jedno z posledních Trumpová vozidel, které užíval pravidelně před převzetím prezidentské kanceláře. Jeho výkon je 453 koňských sil se šestistupňovou převodovkou. Všechny Trumpová auta jsou náročné na nákup.

Moderní Cadillac Limo „The Beast“

O aktuálním vozidle s přezdívkou Netvor se toho už napsalo. Trump je známým milovníkem nejnovějších technologií a stejné je to i v tomto případě. Limuzína za 1,5 milionu dolarů patří mezi nejbezpečnější vozy na světě. Pod pojmem nejbezpečnější si můžete představit 20 centimetrů tlustými dveřmi, pěti vrstvami skla nad čelním sklem a armádní pancéřovou karosérií.

Orange County Choppers

Toto kolo si Donald koupil jako součást svého Discovery Channel show American Chopper: Senior vs. Junior. Jeho součástí jsou části 24 karátového zlata podél názvu Trump.

Cadillac Allantovi 1993

Říká se, že jde o dárek. Jde o výkon 295 koňských sil, šestistupňový převod a zrychlení z nuly na sto za šest sekund!

Mercedes-Benz SLR McLaren

Disponuje 617 koňskými silami a v dubnu 2006 se blízko něj opírala těhotná a téměř nahá Melania Trumpová v podpatcích a na schodech Trumpova soukromého letadla. Celková produkce tohoto auta byla omezena na méně než 3500 kusů.