FACEBOOK ROSTE A ZTRÁCÍ DECH

FACEBOOK ROSTE A ZTRÁCÍ DECH 1

Facebook ohlásil finanční výsledky za třetí čtvrtletí. Zakladatel a šéf společnosti Mark Zuckerberg si poslední tři měsíce dost pochvaluje. Vždyť proč také ne. Facebook znovu vyrostl co do počtu uživatelů i finančních ukazatelů.

Firma utržila 3,2 miliardy dolarů , což je o 59 % více než loni ve stejném období . mikroplatby a jiné poplatky přinesly do kasy 246 milionů , ten větší kus ( 2,96 miliardy dolarů ) pochází z reklamy . Dvě třetiny reklamních tržeb už pocházejí z mobilů .

Ještě sedm bodů na 44 %. Na účtech a v obchodovatelných aktivech firma drží 14,25 miliardy dolarů . Takže ještě něco na nákup menšího WhatsApp zůstává. 🙂

facebook_ma_135_miliardy_aktivnich_uzivatelu

Počet uživatelů, kteří se alespoň jednou přihlásí 1,35 miliardy uživatelů , z mobilů a tabletů se přihlašuje už 1,12 miliardy obecně , 1,07 miliardy na mobilech . Denních uživatelů bylo 829 milionů , resp . 654 milionů .

Zhodnocení na závěr:

Facebook je již příliš velká firma aby jí počet MAU rostl organicky o desítky procent. Samozřejmě v oblasti monetizace, svůj strop Facebook ještě zdaleka nedosáhl. Také doufáme, že Mark časem neudělá z Facebooku Yahoo a nebude se snažit za každou cenu růst firmy podpořit iracionálním nákupem předražených startupů.