Fotograf se popral s gorilou. Takhle to dopadlo

Fotograf se popral s gorilou. Takhle to dopadlo 1

Pokud jste se někdy dostali do konfliktu, v němž létaly rány, zřejmě víte, jak tvrdě dokáže člověk udeřit. To je ale nic ve srovnání s tím, jakou sílu dokáže vyvinout samec gorily. Věřte nám: je lepší dostat jednu vzduchem chlazenou od boxera než od tohoto obrovského lidoopa.

Přesvědčil se o tom i fotograf divokých zvířat Christophe Courteau, kterému se celý incident podařilo zvěčnit. Během fotografování goril v africké Rwandě se jednomu ze samců zřejmě nelíbilo, že člověk narušuje jeho teritorium. Co se stalo pak, jste už zřejmě vytušili.

 
2349383

Zvíře udeřilo bez jakéhokoliv varování. Podle odhadů vážilo více než 200 kilogramů a jeho chování si neumí vysvětlit ani odborníci.

Gorily jsou totiž mírumilovná zvířata a útočí pouze v případě, že se cítí ohroženy. Je proto pravděpodobné, že fotograf udělal něco, co zvíře rozzuřilo.

 
2349379

Incident se naštěstí obešel bez vážnějších zranění. Fotografovi však na pár dní zůstane na památku souboje s gorilou nehezká modřina. Na druhé straně se však může pochlubit tím, že se bil s gorilou a přežil. To si nemůže říct leckdo.