Přenosný odsavač par udrží kuchyně bez kouře a mastnoty

Přenosný odsavač par udrží kuchyně bez kouře a mastnoty 1

Jakkoli je v kuchyni ventilace důležitá, často příliš neodpovídá potřebám. Francouzský designér Maxime Augay nyní uvedl na trh AirHood, přenosný odsavač par, který může stát na lavici a účinně odvádět mastnotu a kouř ze vzduchu.

Vestavěná digestoř je v moderní kuchyni nutností, ale její instalace do staršího domu nebo do stávající budovy, která nebyla navržena pro vaření, představuje značný úkol. Přitom špatná ventilace při vaření může spustit hlásič kouře, zanechat přetrvávající pachy, způsobit usazování mastnoty na površích a dokonce vést k potenciálním zdravotním problémům. Augay navrhl AirHood, který bude čelit všem těmto problémům. Zařízení, které připomíná spíše stylový hudební reproduktor, je vysoké 22 cm a lze ho umístit vedle plotýnky, kde jeho výkonný ventilátor nasává výpary a kouř předtím, než se dostanou dál. Kouř nejprve prochází olejovým filtrem, který zachycuje mastnotu a tuk, a poté prochází filtrem s aktivním uhlím, který odstraňuje částice. Filtrovaný vzduch je pak vypuzován ven přes difuzér v zadní části. Olejový filtr lze snadno umýt ručně nebo v myčce, říká tým, zatímco uhlíkové filtry jsou vyměnitelné, přičemž každý z nich vydrží 120 hodin vaření. AirHood je dodáván se 3 nastaveními rychlosti ventilátoru, rukojetí pro snadné přenášení a možností kabelového nebo bezdrátového modelu. Volitelná prodlužovací noha může zvednout zařízení o 5 cm, takže odsavač může nahlížet i přes okraj větších hrnců, pánví wok nebo tlakových hrnců.

AirHood v současné době hledá finanční prostředky na Kickstarteru, kde mu kampaň přinesla více než 300 000 USD z původního cíle 20 000 USD. Závazky začínají na 99 USD, přičemž zahrnují kabelový AirHood, 1 olejový filtr a 5 filtrů s aktivním uhlím. Bezdrátový model stojí dalších 20 USD. Pokud vše půjde podle plánu, přenosný odsavač par by měl začít být dodáván podporovatelům v říjnu.