Generální ředitel, který ví, co dělá a svůj produkt ovládá skutečně ukázkově

Generální ředitel, který ví, co dělá a svůj produkt ovládá skutečně ukázkově 1

Claudio Domenicali stojí na čele Ducati od dubna 2013, kdy se stal generálním ředitelem. V této velmi kvalitní značce však nebyl žádným nováčkem. Na různých pracovních pozicích v ní pracuje již 21 let. Říká se o něm, že je to ten nejlepší člověk na tomto místě, protože o motocyklech Ducati ví víc než kdokoliv jiný.

Než se stal generálním ředitelem, totiž působil ve vývoji motorek této značky a podílel se na její cestě na vrchol.

Jako manažer je tedy, zdá se, velmi zdatný, čímž se velmi od svých kolegů vrcholových manažerů velmi neodlišuje. Podle více pozorovatelů však ani jeden z nich nejezdí tak dobře jako on.

Naposledy ho takto pochválil Alessandro Valia, který se pokusil na „obyčejném“ Ducati Panigale 1299 R 2015 pokořit traťový rekord. To se mu sice nepodařilo, ale byl jen o 8 sekund pomalejší než šampión Marc Marquez motorce MotoGP za milion dolarů. Nové Ducati Panigale sice nesplňuje parametry na to, aby mohlo být zařazeny do stejné kategorie, ale koupit si ho může téměř každý. Nové Ducati Panigale je samozřejmě lepší než to loňské a na trhu se supersportovními motocykly má bezkonkurenčně nejlepší parametry.

I Domenicaliho zásluhou dosahuje tento motocyklový skvost maximální rychlost 295 km/h. S cílem zvýšit výkon motoru výrobce několikrát zvýšil zdvihový objem motocyklu, což způsobilo, že úpravám se nevyhnuly ani vnitřní části motoru, vyrobené z ještě odolnějších materiálů. Díky tomu se tato červená krasavice může pochlubit výkonem 205 koní.

Pro ilustraci toho, co všechno šikovný jezdec na podobné motorce dokáže, vám poslouží video. Na motorce nesedí ředitel Ducati Claudio Domenicali, ale jeho testovací jezdci, kteří dokáží zázraky.