Google Play nalezneme už také na chromboocích

Google Play nalezneme už také na chromboocích 1

Pokud jste se nikdy nesetkali s pojmem „Chromebook“ Vězte, že jde o laptop s operačním systémem Chrome. Ano, nemýlíte se, tento název vám nejvíce evokuje populární internetový prohlížeč. O to zajímavější vyznívá fakt, že společnost Google do notebooků značek Acer či Samsung dosud nainstalováli internetový obchod Play. To by se však nyní mělo změnit.

Celosvětovou debatu o očekávaném příchodu obchodu Play na Chromebooky spustili zvědaví uživatelé sociální sítě Reddit, kteří zveřejnili několik screenshotů. Spekulace spatřily světlo světa již během minulého roku, kdy představitelé Googlu naznačily, že plánují operační systém Chrome více propojit s jeho smartfónovým ekvivalentem, OS Android.

Uživatel se jménem TheWiseYoda zveřejnil fotografii, na níž je otištěno nastavení laptopu s možností „povolit aplikace Androidu fungovat na Vašem Chromebooku“. Společnost v květnu své úmysly potvrdila a o měsíc později začala s betatestování.

A aby spekulací nebylo málo, Eric Schmidt, prezident Alphabetu, mateřské společnosti Googlu, se nechal slyšet, že oba operační systémy by se postupem času mohly zcela sloučit. V takovém případě bychom si oblíbené mobilní aplikace mohli vyzkoušet i na noteboocích.