S elektrickým kolem se dostanete kamkoliv

S elektrickým kolem se dostanete kamkoliv 1

The Bolt, nebo pokud chcete, Blesk. Tak zní název nového hybridního motocyklu od firmy Bolt Motorbikes. Na první pohled vypadá jako modernější verze na Slovensku kdysi populární babety.

Dopravní prostředek má dva módy – „ekonomický“, který omezí rychlost na 32 km za hodinu a kvůli tomu ho několik států považuje za „elektrický kolo“, takže svého oře nepotřebujete nikam registrovat, pojišťovat, ani získávat potřebné povolení či tankovat pohonné hmoty. Druhý mód, sportovní, vám zase umožní jezdit mimo města rychlostí až 64 km / h. Cena se pohybuje kolem 5,500 amerických dolarů.

A protože je to elektrické kolo, odstavit ho můžete kdekoliv, bez nutnosti platit například za parkování.

„Ten svůj parkuji přesně tam, kde odkládám kola. Navíc obsahuje GPS systém, takže pokud jím někdo byť jen pohne, okamžitě dostanete upozornění do vašeho smartphonu „- prozradil Josh Rasmussen, hlava společnosti.

Tentýž muž dodal, že klíče na startování, patří do roku 2015 a bleskové kolo nastartujete pomocí mobilní aplikace, nebo kódem na desce tohoto zařízení. Problémem je však nabíjení elektrokola, neboť se doporučuje zakoupení speciálního adaptéru za 250 dolarů. Funguje na baterky.