Hippie mikrobus: Legenda se vrátí krásnější a modernější

Hippie mikrobus: Legenda se vrátí krásnější a modernější 1

Byl symbolem cestování a svobodného života. Kempingový Volkswagen v 60. letech minulého století oblíbili nejen rekreanti, ale také „děti květin“, které s nimi cestovali Amerikou křížem krážem. Německá automobilka ohlásila, že legendu vrátí zpět do hry. A bude elektrická.

Minibus začal Volkswagen vyrábět v roce 1950 a dostal označení VW Type 2, byl to totiž druhý model automobilky po oblíbeném „brouku“. A stal se stejnou legendou! Do roku 1979, kdy skončila jeho výroba, vzniklo několik variant mikrobusu – od klasických dodávek, náklaďáků, mikrobusů až po speciální kempingové modely s miniobývákem a kuchyňkou uvnitř. Tento zastaralý, ale velmi oblíbený model Volkswagen vyráběl v Brazílii ještě do roku 2013.

Majitelé se dodnes o své staré minibusy pěkně starají a sběratelé za ně platí přehnané částky. Design tohoto autíčka totiž opravdu chytí za srdce a každému, kdo má alespoň trochu dobrodružnější náturu, se musí líbit. Právě na tom chce Volkswagen stavět a ohlásil návrat minibusu, který naváže na tradici, ale bude to úplně jiné auto, prošpikované nejmodernějšími technologiemi.

Koncept I.D. Buzz, který nedávno představila, ukazuje, co bude nový minibus nabízet. Základem je čistě elektrický pohon a autonomní řízení – tedy pokud řidič bude chtít, může svou práci naplno odevzdat robotické technice ukryté pod kapotou. O takových drobnostech, že auto samo rozpozná, který z majitelů právě řídí, a přizpůsobí se tomu, nebo že všechno bude propojené s všemožnými navigacemi a komunikačními systémy, se netřeba ani velmi rozepisovat.
Volkswagen slibuje, že model uvede na trh v roce 2022, a cena se odhaduje na 45 000 eur.