Jaké je nejoblíbenější muzeum ve Vídni?

Jaké je nejoblíbenější muzeum ve Vídni? 1

Vídeň, metropole Rakouska, je městem s bohatou historií a kulturou, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky jsou její muzea, jež jsou roztroušena po celém městě a nabízejí širokou škálu uměleckých, historických a vědeckých sbírek. Mezi těmito institucemi existuje jedno, které se těší zvláštní přízni návštěvníků a je často označováno za nejoblíbenější muzeum ve Vídni.

TIP :  Jak cestovat po Vídni výhodně a ušetřit na vstupech do muzeí a různých atrakcí? Kupte si Vienna City card  a cestování po hlavním městě Rakouska bude pohodlnější! Karta Vienna Pass vám zase ušetří a umožní přednostní vstup až do 90 památek a atrakcí.

Tohoto výsadního postavení dosahuje Kunsthistorisches Museum, neboli Muzeum historie umění. Nachází se na Maria-Theresien-Platz, což je náměstí pojmenované po Marii Terezii, které se nachází v srdci města. Samotná budova muzea je architektonickým skvostem, který přitahuje pozornost svou impozantností a detaily, jež odrážejí bohatství a eleganci rakouského impéria. Uvnitř se návštěvníci setkají s obrovskou sbírkou uměleckých děl, která zahrnuje vše od starověkých egyptských artefaktů po díla evropského malířství, včetně mistrovských děl od umělců jako jsou Rembrandt, Vermeer, Rafael, a mnoho dalších.

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit.

Zvláštní pozornost si zaslouží kolekce obrazů od Pietera Bruegela staršího, která je považována za jednu z nejvýznamnějších na světě. Muzeum historie umění nejen že uchovává a prezentuje tyto cenné sbírky, ale také se aktivně podílí na výzkumu a vzdělávání. Nabízí rozmanitý program přednášek, workshopů a vzdělávacích akcí, které jsou určeny pro širokou veřejnost, včetně školních skupin.

Otevírací doba

Císařská klenotnice
Čtvrtek Zavřeno
Pátek Zavřeno
Sobota 09:00 – 17:30
Neděle 09:00 – 17:30
Pondělí Zavřeno
Úterý 09:00 – 17:30
Středa 09:00 – 17:30
Uměleckohistorické muzeum
Čtvrtek Zavřeno
Pátek Zavřeno
Sobota 10:00 – 18:00
Neděle 10:00 – 18:00
Pondělí Zavřeno
Úterý 10:00 – 18:00
Středa 10:00 – 18:00

Důvodem, proč je Kunsthistorisches Museum považováno za nejoblíbenější muzeum ve Vídni, není jen jeho impozantní sbírka umění, ale také způsob, jakým muzeum komunikuje s návštěvníky a usiluje o to, aby umění bylo přístupné široké veřejnosti. Jeho úsilí o zapojení návštěvníků do světa umění a kultury, kombinované s bohatstvím a rozmanitostí jeho sbírek, činí z tohoto muzea místo, které si zaslouží návštěvu a obdiv.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více