Hodinářské umělecké díla slovenské značky Molnar Fabry

Hodinářské umělecké díla slovenské značky Molnar Fabry 1

Značku Molnar Fabry známe ze světa jedinečných šperků, ale také ze světa umělecké hodinářské výroby. Tvoří ji talentovaná dvojice Michal Molnár Igor Fábry z Banské Bystrice na Slovensku. Oba původně certifikovaní zlatníci a klenotníci se setkali v roce 2002, aby společně o několik let později (v roce 2005) otevřeli svůj první šperkařský butik. Jejich zaměření je jasné, společně kráčejí směrem zdokonalování know-how za jediným cílem a to poskytnout svým zákazníkům originální umělecká díla s nejvyšší kvalitou materiálů. Inovace, zlepšování, studium, zkušenosti a mnoho dalších slov vystihuje postoj této dvojice umělců k jejich práci.

Michal Molnár i Igor Fábry jsou obdivovateli hodinek již od svého mládí a tak v roce 2006 začala jejich spolupráce i v oblasti výroby unikátních hodinek. Předcházelo jí nekonečné množství hodin strávených studiem relevantních odborných publikací od historie až po současnost, ale také mnohá setkání s hodinářskými mistry. Jejich snahou bylo nejen aplikovat znalosti z oblasti klenotnictví do říše hodinek, ale také zvládnutí hodinářských komplikací potřebných k vlastnímu uměleckému vyjádření.

Jedním za základních prostorů k uměleckému vyjádření, který hodinky poskytují, je úprava hodinek a jejich strojků do podoby skeletonu, ve kterém dokonale vynikne symbióza uměleckého zpracování a mikromechaniky. Takové hodinky potěší oko každého milovníka umění.

Vysněným cílem každé hodinářské společnosti je vyrábět si všechny díly a součásti hodinek, včetně strojků, ve vlastních dílnách. Značka Molnar Fabry není výjimkou, takže jim za nás přeji mnoho zdaru v neutuchajícím úsilí a ať jim vyjde vše podle jejich představ.

Hodinky Classic Art Tourbillon Piece unique jsou osazeny strojkem Christophe Claret s minutovýmtourbillonem, ručním nátahem, 19 kameny a frekvencí 21.600 kmitů za hodinu. Rezerva chodu strojku je plných 110 hodin.

Celkovému bílo-šedému provedení hodinek dominují modřené šroubky a ručičky v klasickémDauphine stylu, setrvačník je v designovém provedení růžového zlata. Číselník je dokola lemován kruhem diamantů v celkovém počtu 87. Hlavní doménou tohoto modelu hodinek je elegance, ještě více podtržená ručním rytím v secesním stylu. Jejich pouzdro je vyrobeno z osmnáctikarátového bílého zlata a palladia, má průměr 44 mm.