HONDA FIREBLADE 2014 SP: OKRUHOVÝ SPECIÁL K 21.VÝROČÍ

HONDA FIREBLADE 2014 SP: OKRUHOVÝ SPECIÁL K 21.VÝROČÍ 1

Jeden s nejznámějších výrobců motocyklů na světě, společnost Honda si k 21.výročí svého nejsilnějšího bojovníka připravila speciální verzi Honda CBR1000RR Fireblade SP.

Samotná motorka nepotřebuje další představování. Opodstatněně patří k nejlépe prodávaným modelem ve vyšší kubatuře. Rok 2014 přináší pár změn, které se dotknou nejen designu, ale několik změn se udály i pod „kapotou“ nejnovějšího supersportu.

Základem Fireblade SP je standardní verze, se kterou má verze SP společný počet koní (180) a 90% základních dílů. Myslíte si, že to je jen nepatrná změna? Naopak zbývajících 10% dílů dodává Fireblade SP neuvěřitelnou sílu a výjimečnost. Kromě vylepšeného vstřikování, racingových tlumičů značky Öhlins a vyšperkovaného motoru jsou to v neposlední řadě brzdy od společnosti Brembo.

Jediné co odborníci této propracované nabroušené krasavici vyčítají je absence kontroly trakce, která by se vzhledem ke sílu motocyklu určitě nenudila. Tímto modelem myslela Honda na těch nejnáročnějších kvůli, kterým použili ty nejkvalitnější díly, což splňují přísné technické parametry. Sériově vyráběný motocykl bude mít mnoho podobného s okruhovými speciály. Cena této horké novinky se bude pohybovat na úrovni 17 000 €.