I tak nepodstatné věci mohou ovlivnit kvalitu vašeho spánku

I tak nepodstatné věci mohou ovlivnit kvalitu vašeho spánku 1

Pro každého z nás je spánek jediná možnost, jak se zregenerovat. Někdy si ho dopřejeme ve větší míře, někdy zase ne. Pokud máte občas problémy usnout, popřípadě se budíváte v noci a opravdu ani jen netušíte, v čem je problém, pomůžeme vám odhalit příčiny.

otravný hmyz

Pokud například kůň má ekzém, chovatelé mu koupí pevnou ekzematickou deku, která bude pokrývat celé tělo koně. Hmyz je agresivní a kdykoliv může překvapit chovatele, ale i lidi zejména během letních měsíců.

Proto pokud máte například problém usnout, může být vaším problémem i hmyz. Doporučujeme vám do ložnice dávat síťky proti hmyzem a pokud možno raději zavírat okna přes noc, abyste ráno nevzbudili s množstvím štípanců i na takových místech, na kterých byste to nečekali (na čele, na uchu, na kotníku). Popřípadě použijte odpuzovač, který se dává do zástrčky.

Vydýchaný vzduch

I vydýchaný vzduch vám může nadělat mnoho komplikací, zejména nyní přes letní měsíce. Větrejte vždy brzy ráno a nezapomínejte, že odestřené žaluzie nezabrání tomu, aby sluneční paprsky pronikaly dovnitř. Vždy poté, co vyvětráte, zastřete všechny žaluzie, zastřít i závěsy a pokud máte rolety, klidně je dejte dolů. Pokud máte ložnici na vrchním patře, prostor se prohřeje, s tím musíte počítat. Ale aspoň takovýmto způsobem zmírníte horka ve vnitřních prostorách, konkrétně v ložnici a vyspíte se lépe. Na léto doporučujeme silné přikrývky vyměnit za tenké deky, které si samozřejmě navléknete do sepraného ložního povlečení.

Tip pro rodiče: Pro dětičky vybírejte jemné bavlněné povlečení s oblíbenými motivy. Zkuste hledat mezi pěknými Disney povlečením. Najít můžete – Mášu a Medvěda, postavičky z pohádky Frozen, Macka a ouška a mnoho dalších pohádkových motivů.