IPHONE 5 Z ČISTÉHO ZLATA A DIAMANTŮ ZA MILION DOLARŮ

IPHONE 5 Z ČISTÉHO ZLATA A DIAMANTŮ ZA MILION DOLARŮ 1

Smartphony od gigantu Apple byly na základě svého jednoduchého vzhledu vždy tou nejoblíbenější volbou pro různé společnosti, které změny v designu vidí hlavně v diamantech a zlatě. O nové dekorační prvky se tentokrát postarala londýnská společnost Alchemist, která se specializuje výhradně na honosné úpravy elektronických zařízení.

Společnost se rozhodla ze 700 eurového  smartphonu  iPhone5 udělat diamantový šperk s cenovkou jednoho milionu dolarů. Pět měsíční řemeslná práce těch nejlepšich šperkařů v okolí se dočkala ovoce v podobě dvou kusů smartphonů: Milion Dollar Gold a Diamond iPhone. Jejich odlišnost je mi minimální a cena stejná.

Oba modely jsou vyzdobené rámečkem z čistého 24-karátového zlata, na kterém je 1600 kusů ručně vkládaných diamantů v celkové váze více než 16-karátů. Hlavní navigační tlačítko vyrobené z 24 karátového zlata je jen zlatým podnosem dvoj-karátového diamantu obklopeném maličkými Diamantíky.

Diamanty a zlato se nacházejí všude tam, kde si to unikátnost vyžádala. Zlatem očividně nešetřili a namísto původního hliníku od výrobce, nasadili 24karátový plátek zlata s 53 svůdnými diamanty v logu značky Apple. Million Dollar iPhone je připraven na jakékoliv situace stejně jako každý jiný. Systém zůstal beze změny a s doživotní zárukou na technické závady nebo na jakékoli drobné kosmetické závady se zařadil mezi nejdražší telefony na světě. Sice není nejdražší, ale o to hezčí než výtvory konkurenčních společností.