Jak velkou návštěvnost má zámek Schönbrunn?

Jak velkou návštěvnost má zámek Schönbrunn? 1

Zámek Schönbrunn, který se nachází ve Vídni, hlavním městě Rakouska, představuje jednu z nejvýznamnějších kulturních památek v celé zemi. Tento barokní skvost, který byl postaven jako letní rezidence pro Habsburky, nabízí návštěvníkům úchvatný pohled na bohatou historii a architektonickou krásu, která byla po staletí pečlivě uchovávána.

TIP :  Jak cestovat po Vídni výhodně a ušetřit na vstupech do muzeí a různých atrakcí? Kupte si Vienna City card  a cestování po hlavním městě Rakouska bude pohodlnější! Karta Vienna Pass vám zase ušetří a umožní přednostní vstup až do 90 památek a atrakcí.

Karta Vienna Tourist Pass

Každý rok se zámek Schönbrunn stává cílem tisíců turistů z celého světa, kteří přijíždějí obdivovat jeho impozantní architekturu, rozsáhlé zahrady a bohatě zdobené interiéry. Návštěvnost tohoto místa má vzestupnou tendenci, což svědčí o jeho neustálém přitažlivosti a významu v kontextu evropského kulturního dědictví. Návštěvníci, kteří sem přicházejí, mohou strávit celé dny prozkoumáváním rozmanitých atrakcí, které zámek a jeho okolí nabízí.

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit.

 

Otevírací doba

Schönbrunn Palace
Pondělí 09:00 – 17:00
Úterý 09:00 – 17:00
Středa 09:00 – 17:00
Čtvrtek 09:00 – 17:00
Pátek 09:00 – 17:00
Sobota 09:00 – 17:00
Neděle 09:00 – 17:00

Jednou z hlavních atrakcí je určitě nádherný zámecký park, který se rozkládá na obrovské ploše a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a stromů. Lidé zde mohou navštívit také slavný Gloriette, z něhož se otevírá dechberoucí výhled na celý areál, nebo se mohou procházet podél malebných fontán a soch, které jsou rozmístěné po celém parku.

Interiér zámku je stejně fascinující, s řadou komnat a sálů, které jsou bohatě zdobené a vyprávějí příběhy o historii a životě habsburské monarchie. Mezi nejvýznamnější místnosti patří zrcadlový sál, kde se konaly slavnostní bály, nebo císařské apartmá, které poskytuje nahlédnutí do soukromého života panovníků.

Návštěvnost zámku Schönbrunn tak reflektuje jeho význam jako místa, kde se snoubí historie, umění a přírodní krása. Každý, kdo zavítá do tohoto mimořádného místa, odnáší s sebou obohacení a inspiraci, která pramení z jeho bohatého dědictví a jedinečné atmosféry.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více