10 věcí, které můžete dělat v Bahrajnu

10 věcí, které můžete dělat v Bahrajnu 1

Bahrajn se skládá z 33 ostrovů, z nich největší je Manama a Muharraq. Každý má své vlastní kouzlo: Manama je metropole státu a hlavní finanční okrsek, zatímco Muharraq, kde leží mezinárodní letiště Bahrajn, je znám především svými historickými budovami. Umělé souostroví Amwaj Islands se 6 ostrovy nabízí vlastní jedinečné zážitky a životní styl. Každý si zde přijde na své: od dobrých restaurací a možností luxusního nakupování až po dobrodružné aktivity a sporty.

 

Navštivte Bahrain World Trade Center

Věže vysoké 50 pater, které se tyčí nad finančním okrskem, jsou hlavním symbolem nábřeží. Uvnitř se nacházejí různé atrakce, k nimž patří 5* hotel, 160 luxusních prodejen v nákupním centru MODA Mall a výběr podniků s jídlem, od neformálních kaváren až po kvalitní restaurace s výběrem mezinárodních kuchyní.

Navštivte s dětmi vodní Lagoon Park na Amwaj Islands

Jakým zázrakem je voda je ještě více patrné uprostřed majestátu pouštního písku. Jezero a okolní zábavní park ležící nedaleko mořského pobřeží je skvělým místem k procházkám, posezení u kávy či v restauraci nebo k návštěvě obchodů a dalších zajímavých míst. Je oblíbeným místem především pro rodiny s dětmi, které zde najdou mnoho atrakcí zaměřených na děti. V zimě můžete vyjít ven a těšit se z chladného večerního vánku a z nespočtu světel odrážejících se v laguně.

 

Závodní okruh Bahrain International Circuit

Určitě jste tento skvělý závodní okruh pro Formule 1 už viděli, třeba v televizi. Pokud budete v Bahrajnu, jeho návštěvu si nemůžete nechat ujít. Při prohlídce se dostanete do budov Sakhir Tower, která nabízí 360° výhledy z ptačí perspektivy, Race Control Tower, BIC Media Centre a na dráhu samotnou. Můžete se zkusit projet po dráze třeba na motorce nebo v jednomístném závodním voze, anebo zkusit své štěstí při jízdě off-road ve vozidle 4×4 Land Rover.

 

Jízdy a výlety na koni

Arabští koně jsou proslulí svojí krásou a tajemností, přičemž jejich historie je dlouhá tisíce let. Podle zdejší pověsti darovala královna ze Sáby králi Šalamounovi čistokrevnou arabskou kobylu na důkaz své lásky. Proč se neseznámit s romantikou tohoto plemene při jízdě na koňském hřbetu pískem, zatímco nad Zálivem zapadá slunce? Nemusíte být zkušený jezdec, protože k dispozici budou odborníci, kteří se postarají o bezpečnost Vaší jízdy.

 

Dejte si večeři v restauraci CUT by Wolfgang Puck

Scéna kvalitních restaurací v Bahrajnu v posledních letech přitahuje mezinárodní pozornost a dobrým příkladem je vlajková restaurace šéfkuchaře Wolfganga Pucka na nábřeží v metropoli Manáma. Vnějšímu dojmu odpovídá moderní interiér podniku ve stylu amerického steakhouse, který je proslulý svými mořskými plody stejně tak jako vynikajícím hovězím. Bývá označována za nejdnu z nejlepších restaurací světa, takže byste měli mít rezervaci s dostatečným přesahem.

 

Potápění s lovem perel

Bahrajnské perly bývají považovány za světovou špičku, kdy patří k úplně nejlepším, a tento obor kdysi zaměstával téměř polovinu zdejších mužů. Není divu, že potápění se za perlami bylo po celá desetiletí pro návštěvníky nedostupné. Dnes se však hloubkoví potápěči mohou ponořit do čistých modrých vod u pobřeží a nasbírat až 60 ústřic najednou, přičemž si mohou nechat perly, které po otevření event. naleznou.

 

Zažijte adrenalin při jízdě na Jetovator

10 věcí, které můžete dělat v Bahrajnu 2

Bahrajn je rájem vodních sportů a jízda na zařízení Jetovator, což je jakési létající jízdní kolo poháněné vodou, patří k jedinečným zážitkům, které najdete jen na pár místech světa. Skvělé vzrušení nabízí let na vodní trysce a spojená akrobatika, pokud se na to budete cítit – nebo stačí jen pozorovat.

 

Nakupujte v centru Al Jasra Village

Bahrajn nabízí mnoho moderních nákupních center, ale také slavný Zlatý souk, bazar se zlatem a šperky v Manámě. K hlavnímu zboží pro návštěvníky patří – kromě lesknoucích se klenotů – také tradiční bahrajnské řemeslné výrobky. V centru Al Jasra Village můžete spatřit řemesla, jako je košíkářství, tesařství a hrnčířství, a koupit si výsledné výrobky. Pak si udělejte selfie u obří amfory, která je symbolem hrnčířství, jehož historie zde je dlouhá více jak 4000 let.

 

Prohlédněte si Velkou mešitu Ahmeda Al Fateha

Mešita pojmenovaná po zakladateli Bahrajnu byla postavena z dovezeného italského mramoru, rakouského skla a indického teakového dřeva. Je jednou z největších mešit na světě a zahrnuje knihovnu s mnoha historickými svazky. Návštěvníci jsou zde velmi velmi vítáni, přičemž informovaní průvodci (kteří hovoří anglicky, hindsky a dalšími jazyky) jsou k dispozici, aby zodpověděli Vaše otázky týkající se budovy nebo islámu během pravidelným bezplatných komentovaných prohlídek.

 

Nahlédněte do historie v domě Beit Sheikh Isa Bin Ali Al Khalifa

Ostrov Muharraq nabízí mnoho historických domů včetně pozoruhodného Beit Sheikh Isa Bin Ali Al Khalifa. Postaven byl kolem roku 1800, je to patrně nejstarší dům v Bahrajnu a kdysi byl sídlem panovníka a centrem správy. Dnes je přístupný veřejnosti a v elegantní dvoupatrové budově se nachází také etnografické muzeum, které zabírá celý městský blok. Jeho silné hliněné stěny, stinné dvory a větrací věž ukazují, jak se obyvatelé Bahrajnu radili s horkým klimatem v dobách před klimatizací.

Hlavní turistické atrakce SAE