Jak vypadají nejdražší motorky světa?

Jak vypadají nejdražší motorky světa? 1

Jízda na dvou kolech je sněm mnoha chlapců a chlapů, kteří čekají na ten den, kdy se k adrenalinu posadí tváří v tvář. Pocit svobody, který cítíte už při nesednutí na kožené sedadlo a který zvětšují emoce z rychlé jízdy, je pro motorkáře k nezaplacení. Musím se přiznat, že už při psaní tohoto článku, ve kterém si přijdou na své nejen příznivce rychlé jízdy, jsem zažil první emoční impulzy. Představuj vám tři nejdražší motorky na světě, po kterých sáhne  jen hrstka zájemců.

3. Ecosse Spirit – 3 600 000 $

Trojici nejdražších motorek otevírá colorádska společnost Ecosse se sídlem v Denveru, jejíž produkty zkušenější motorkáři znají. V žebříčku deseti nejdražších motorek figuruje dokonce dvakrát. Nejexkluzivnější motorkou této značky je super motocyklové Spirit. Autorem tohoto revolučnímu konceptu je Dick Glover, technický ředitel McLaren Automotive, který na výrobu využil technologie z F1.

Pro požadovaný výkon snížil hmotnost motorky, vylepšil její aerodynamiku a ovládání, díky čemuž dosahuje rychlosti 370 km/h. Na to, aby se z potenciálního zájemce stal majitel tohoto exempláře, nestačí mít více než tři a půl milionu dolarů. Před samotnou koupí, musí zájemce absolvovat 2-týdenní pobyt v sídle Ecosse, během kterého se společnost přesvědčí, že splňuje i další požadavky.

2. E90 AJS Porcupine 1949 – 7 000 000 $

Odborníci ho považují za nejkrásnější a nejinovativnější motocykl, jaký kdo kdy vyrobil. Dohromady spatřily světlo světa jen 4 motocykly se stejným designem. Na tento seznam se dostaly díky vítězství britského závodníka Leslieho Grahama, který v roce 1949 získal titul mistra světa silničních motocyklů do 500 cm³.

Právě model Porcupine od AJS byl v soutěži v této kubatuře jediným dvouválcových motocyklem. První změny přišly až o pět let později. Projevily se na novém modelu E95. I motorky z této série se pravidelně objevují pod kladívkem na různých aukcích, ale jen model E90 má osmicifernou hodnotu.

1. Neiman Marcus Limited Edition Fighter – 11 000 000 $

O této motorce se říká, že je z poloviny sexy a z poloviny nebezpečná. Je to Výjimečná motorka s unikátním řešení těla. Podobá se řemeslu, které je nám nejblíže, a to stavbě hodinářských strojku. Je to motorka jednoho z nejstarších obchodů v Americe, který je známý tím, že ve svých prostorách prodává jen to speciální, limitované, což je určeno pro vyvolené.

Ani tato motorka s názvem Fighter není Výjimkou. V roce 2008 fabrika Confederate Motorcycles vyrobila pro obchodní řetězec Neiman Marcus 45 kusů motorek předurčen pro prvenství v žebříčku nejdražších motorek světa. Díky osobité konstrukci a designu jejich cena za sedm let stoupla až 63-násobně, a to ze 110 tisíc dolarů na 7 milion dolarů za kus.