Jak vyrobit zaječí uši pro dítě

Jak vyrobit zaječí uši pro dítě 1

Scházet se o Velikonocích je zábava. A setkání může být ještě lepší, když si vyrobíte uši zajíčka. Čelenky z drátu a pásky washi se snadno dají vyrobit, rychle přizpůsobit a představují jedinečný způsob, jak udělat o Velikonocích nezapomenutelné rodinné fotografie.

Materiály: K výrobě zaječích uší budete potřebovat květinářský drát, nůžky na plech, kleště, pásku washi v různých barvách a vzorech a nůžky.

Vytvořte čelenku. Vezměte kus květinářského drátu a přitiskněte jej na zadní část krku, kde začíná vaše vlasová linie. Omotejte drát směrem nahoru za ušima a setkáte se v horní části hlavy. Několikrát otočte konce drátu kolem sebe, abyste jej zajistili.

Zajistěte čelenku. Stáhněte si drát čelenky z hlavy a přebytečný drát odstřihněte nůžkami. Omotejte další kousky drátu kolem čelenky. Tato omotaná oblast bude sedět na vašem krku, takže omotejte drát co nejpevněji a zastřihněte konce dolů, aby vám lépe seděl. Zabalená část je spodní částí vaší čelenky.

Vytvořte drátěné rámy uší. V závislosti na tom, jak dlouhé uši zajíčka chcete, ustřihněte dvě délky drátu (např. od 20 do 60 cm.) Přeložte odpovídající kusy drátu na polovinu.

Uhlaďte nerovnosti. Uhlaďte strany drátu a případné nerovnosti přejížděním palce po délce uší.

Připevněte uši. Pomocí prstů pevně obtočte konce uší zajíčka kolem drátěné čelenky (naproti konci, kam jste drát připojili na začátku). Nůžkami na plech odstřihněte ostré konce.

Zajistěte pomocí kleští. Jakmile je jedno ucho připevněné, uchopte kleště a trochu zmáčkněte omotaný drát, abyste zajistili, že zůstane na svém místě na čelence. Druhé zaječí ucho pevně obtočte kolem kruhové čelenky a také zajistěte kleštěmi.

Vezměte pásky washi. Shromážděte všechny své dekorativní pásky washi a zamyslete se nad tím, jaké barvy a vzory byste chtěli na svých uších použít. Fantazii se meze nekladou.

Začněte zabalovat. Vezměte pásku washi a obtočte ji kolem drátěného rámu uší. Páska se k sobě přilepí, pokud omotáte uši vpředu i vzadu.

Zakryjte spoje drátu. Skryjte připojovací díly drátu na čelence přelepením krouceného drátu páskou zezadu dopředu. Zakryjte pásku, aby se sjednotil celkový design.

Pokračujte v zabalování. Pokračujte v balení ucha, dokud nebudete spokojeni se vzhledem. Poté stejným způsobem zabalte druhé ucho. Při práci na uších pamatujte, že se nemusí přesně shodovat. Využijte svou kreativitu k vytváření variací v barvách a vzorech.

Varianta: okénka v uších. Své králičí uši si můžete upravit tak, že při jejich výrobě necháte části každého ucha bez lepicí pásky nebo po dokončení pečlivě vyříznete okénka.

Varianta: přidání akcentů pomocí pásky. Přidejte do uší zvýrazňující kousky, buď roztrháním nebo nastříháním nůžkami, nebo tvary a vzory z pásky washi, a přiložte je přímo na uši.

Pro menší hlavy. Pokud vyrábíte drátěnou čelenku pro dítě, vždy chybujte ve směru PŘÍLIŠ VELKÉ. Umístěte čelenku na hlavu svého malého kamaráda a jemně otočte drátem na zátylku, aby čelenka trochu přiléhala.